• Wspomnienia

• Drodzy Trzecioklasiści!

Zakończył się I etap Waszej edukacyjnej drogi. Gratuluję nowej wiedzy i umiejętności. Wykorzystujcie je i rozwijajcie krocząc przez kolejne lata Waszej przygody z nauką. Życzę Wam samych sukcesów!

Wychowawczyni

• Informacja

• W dniu 24 czerwca 2022 r. (piątek) o godzinie 8.00 odbędzie się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Przywóz: Chytrówka – 7.30, Huta Gogołowska – 7.40

Odwóz: Chytrówka - 10.00, Huta Gogołowska – 10.15

• WYCIECZKA NAGRODOWA DO KRĘGIELNI W DOBRZECHOWIE

• 22 czerwca uczniowie nagrodzeni za bardzo dobre wyniki w nauce udali się wraz z opiekunami na wycieczkę nagrodową do kręgielni w Dobrzechowie. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Wyjazd okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej i zabawy. Pobyt na kręgielni zakończył się wspólnym posiłkiem w postaci pysznej pizzy. Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły myśląc o kolejnym wyjeździe i zmotywowani do dalszej pracy w nowym roku szkolnym.

• Pożegnanie uczniów klasy III

• 22 czerwca 2022 roku, uczniowie klas I-III, uczestniczyli w pikniku zorganizowanym na szkolnym placu zabaw i boisku sportowym. Podczas wspólnych zabaw, gier i poczęstunku spędzili miłe chwile w obecnym składzie, bowiem klasa III żegna się z I etapem edukacji. W ramach podsumowania wspólnie spędzonego czasu, uczniowie z uśmiechem na twarzy pożegnali się z przyszłą klasą IV, życząc im powodzenia.

• ROZSTRZYGNIĘCIE WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO, pod hasłem: NAKRĘCENI PRZEZ WIESZCZA

• Konkurs, którego organizatorem było Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie wraz z Powiatem Strzyżowskim oraz Stowarzyszeniem Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie, skierowany był do uczniów klas 8 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego i przeprowadzony został w formie dwóch turniejów: recytatorskiego i muzycznego.

Zespół Szkół w Stępinie reprezentowała Dominika Sikora – uczennica klasy VIII.

Zaprezentowała muzyczną wersję utworu pt. „Niepewność” autorstwa Adama Mickiewicza.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 26 uczestników.

Uczennica naszej szkoły zdobyła II miejsce w kategorii muzycznej. Gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie w ramach realizacji projektu Wakacje na trzeźwo

• Wycieczka w Góry Świętokrzyskie i okolice

W dniach 9 i 10 czerwca uczniowie z klas IV – VIII uczestniczyli w wyjeździe na teren województwa świętokrzyskiego, gdzie znajdują się jedna z najstarszych i najniższych gór w Polsce – Góry Świętokrzyskie. Wyjazd był pokłosiem realizacji programu „Trzeźwe wakacje”.

W trakcie 2 – dniowego wyjazdu uczniowie odwiedzili:

- Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie,

- ruiny jednego z największych zamków w Polsce: Krzyżtoporu,

- opactwo pobenedyktyńskie na Świętym Krzyżu: Kościół i klasztor, kaplicę z relikwiami Krzyża Świętego, kryptę ze szczątkami Jeremiego Wiśniowieckiego i podziwiali krajobraz z wieży widokowej, byli na rumowisku skalnym – gołoborzu,

- dęba Bartka w Zagnańsku,

- muzeum – pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku,

- Jaskinię Raj,

- ruiny zamku królewskiego w Chęcinach.

Wyjazd pokazał uczniom i ich opiekunom uroki ziemi świętokrzyskiej.

• ,, Kiedy śmieje się dziecko,

śmieje się cały świat"- Janusz Korczak

Dzień Dziecka w naszej szkole, to dzień sportu, zabawy, rozrywki, radości, wesołej rywalizacji i drobnych niespodzianek... 😉

Wszystkim Uczniom życzymy wiele radości i uśmiechu, nie tylko dziś, ale i przez cały rok.😉🥳

• O Ziemi i ekologii

• 1 czerwca uczniowie klas IV – VIII zaprezentowali wyniki swych prac projektowych dotyczących szeroko pojętej tematyki ekologii i ochrony przyrody.

Klasa czwarta wykonała prototyp ekologicznego domu z najbliższym otoczeniem oraz wykorzystaniem dla uprawy roślin i chowu zwierząt terenów zielonych.

Uczniowie klasy V i VI stworzyli poster informujący o wodzie, jej składzie, właściwościach, roli w życiu organizmów żywych.

Klasa siódma sporządziła 5 plakatów traktujących o zagrożeniach Ziemi wynikających z działalności człowieka, a mających wpływ na życie roślin i zwierząt. Barwnie wykonane, ciekawie opowiedziane dały nowe spojrzenie na kwestię zachowania „zielonej planety” dla przyszłych pokoleń.

Uczniowie klasy VIII wykonali plakaty traktujące o ochronie przyrody na obszarze naszego województwa – rezerwaty przyrody oraz o parkach narodowych południowej Polski.

Podsumowaniem było obejrzenie filmiku Pauliny Froń- uczennicy klasy VIII o segregacji śmieci. Filmik zdobył I miejsce w konkursie gminnym organizowanym przez Zespół Szkół w Lubli.

• To dla Was kochane Mamy

• To dla Was kochane Mamy, w dniu Waszego święta, piosenkę śpiewamy.

Dziękujemy Wam za miłość, wychowanie, oddanie i troskę. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i pociechy ze swoich dzieci.