• Kartki świąteczne

• W ramach przygotowania do Świąt Wielkanocnych uczniowie z klas IV - VIII wykonali kartki świąteczne. Złożyli w nich życzenia swoim kolegom, koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

Agnieszka Lenart

• Uroczysty apel.

• 11 kwietnia odbył się w ZS w Stępinie uroczysty apel, podczas którego dyrektor szkoły - pan Waldemar Błażejowski wręczył naszym uczniom dyplomy i nagrody za liczne udziały i zdobyte miejsca na podium w konkursach, turniejach i zawodach. Cieszy fakt, że nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę, wykazują się dużą kreatywnością i wiedzą w różnych dziedzinach nauki. Gratulujemy Wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów .

• Wyjazd do GOK-u we Frysztaku na spektakl pt. "Tyja"

• 1 kwietnia 2022 roku uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykle wartościową sztukę pt. „Tyja” w GOK-u we Frysztaku. Podobnie jak inne szkoły z terenu gminy Frysztak, również nasza placówka została zaproszona przez panią dyrektor do wzięcia udziału w spektaklu wyreżyserowanym i zagranym przez pana Jarosława Figurę. Sztuka poruszała niezwykle ważne tematy dotyczące roli przyjaźni w życiu człowieka i uzależnieniach w sieci. To, co działo się na scenie, przyciągało uwagę odbiorcy. Ważną rolę odegrała muzyka, oświetlenie i efekty dymne. Reżyser i aktor w jednej osobie w sposób bardzo kreatywny i poruszający przekazał odbiorcom ważną naukę życiową. Dziękujemy za zaproszenie i profesjonalnie wykonane zdjęcia.

• Pasowanie na czytelnika

• 29 marca 2022 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej, czyli oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników. Celem tej uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz systematycznego i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Impreza ta odbyła się pod hasłem ,,Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze’’.

Podczas spotkania mali czytelnicy obejrzeli  przedstawienie pt.,, Kopciuszek’ w wykonaniu uczniów klasy IV i II, był to montaż słowno- muzyczny z elementami tańca

Uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania i regulaminem biblioteki szkolnej (wykorzystano prezentacje multimedialną.)  Następnie pan Dyrektor   pasował  pierwszoklasistów  na czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków.  Zrozumieli znaczenie wartości książki, która nie tylko wprowadza w świat wiedzy, ale poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a przede wszystkim kształtuje osobowość.

Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz prezent w postaci książki i wycinanki ,,Pierwsze abecadło’’.Rodzice zaś broszurę pt. ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem’’. Książki te wydane są przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek’’. Jest to projekt, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od koleżanek i kolegów  klas młodszych i przedszkolaków dostali  ręcznie wykonane zakładki i niespodzianki.

Dla najmłodszych  pierwsze spotkanie z biblioteką to  była wyjątkowa uroczystość, niezapomniana przygoda i radość z pierwszej samodzielnie wypożyczonej książki. Myślę, że na długo pozostaje ono w pamięci. Życzę Pierwszakom wielu takim przygód, które dostarcza magiczny świat książki. Pamiętajcie, że czytanie to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy.