• Zabawa andrzejkowa klas I-III i przedszkolaków 💃🕺🤡🎉🎊🫅

• 30 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Młodsza grupa uczniów klas I-III wraz z przedszkolakami bawiła się w godzinach przedpołudniowych. Podczas zabawy na uczniów czekały niespodzianki w postaci fotobudki oraz pizzy. Było smacznie, wesoło i radośnie. Uczniowie prezentowali również swoje stroje postaci bajkowych, za które byli przebrani. Przy tej okazji rozstrzygnięty też został konkurs czytelniczy i wręczone zostały nagrody.

• Zabawa andrzejkowa - informacja o dowozach

• W dniu 30.11.2023 r. odbędzie się zabawa andrzejkowa dla klas 0-III w godzinach od 10.00-12.35, natomiast dla klas starszych od godziny 16.00-19.00.
            W tym dniu odwołane są dwie ostatnie lekcje, wszyscy uczniowie wracają do domu pierwszym odwozem.

Przywóz na dyskotekę:
            Chytrówka – 15:45
            Huta Gogołowska - 15:55
            Odwóz:
            Huta Gogołowska - 19:00
            Chytrówka – 19:15

• Prace konkursowe "My Christmas Card"

• Charytatywny konkurs plastyczno - językowy My Christmas Card organizowany przez Zespół Szkół w Gogołowie w ramach projektu Erasmus+ Języki obce- kluczem do sukcesu. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z powiatu strzyżowskiego.
            Zadaniem konkursu było przygotowanie kartki świątecznej wraz z krótkimi życzeniami w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyżej wymienionym konkursie. Wpłynęło 14  prac. Zgodnie z regulaminem konkursu wybrano (nauczyciele i uczniowie)  pięć prac i przesłano do ZS w Gogołowie. Gratulujemy naszym uczniom talentu, zarówno plastycznego jak i językowego oraz  dziękujemy za zaangażowanie.
            Zachęcamy do obejrzenia prac Mileny M., Gabrysi B., Weroniki., Franka M., Filipa G., Basi F.M., Oli Z., Emilki S., Julki B., Gabrysi J.,  Dominika M., Wiktorii P., Michała W., Mileny G.
            Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 29 listopada, wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej ZS w Gogołowie.
            Małgorzata Tabak-Godek

• 11 listopada w Zespole Szkół w Stępinie

• Z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali nietypową lekcję historii w formie wywiadu z Panem Krzysztofem Winiarskim oraz sondażu o Ojczyźnie. Najmłodsi uczniowie pięknie zaśpiewali piosenkę o 11 listopada i wyrecytowali wiersz. Wszyscy zebrani zaśpiewali kilka pieśni legionowych, upamiętniając bohaterów walczących o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

• Odwołanie terminu wywiadówki

• Szanowni Państwo.
            Informujemy, że z przyczyny dużej nieobecności nauczycieli wychowawców (zwolnienia lekarskie) zaplanowana na dzień 22. listopada 2023 r. na godzinę 16:00 wywiadówka zostaje przeniesiona na inny dzień. Termin zostanie ustalony po powrocie do zdrowia nauczycieli i podany do wiadomości na stronie szkoły, profilu FB szkoły oraz w wiadomości Librus do Rodziców.
            Za niedogodności związane z tym faktem przepraszamy.

• Etap Rejonowy Podkarpackiego Konkursu "Literatura i dzieci"

• 17 listopada 2023 roku odbył się etap Rejonowy Podkarpackiego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem "Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki" w Tyczynie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Alan Nowak i Filip Grygiel w kategorii recytacja i piosenka z akompaniamentem. Chłopcy zaprezentowali się bardzo ciekawie, czego potwierdzeniem jest wyróżnienie dla Alanka, które przyznała mu komisja konkursowa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Nominacja uczniów na Etap Rejonowy w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci"

• 15 listopada odbyły się w GOK-u we Frysztaku eliminacje do II rejonowego konkursu w kategorii recytacja i piosenka pod hasłem "Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki". Do kolejnego etapu zawalifikowali się również nasi uczniowie: Alan Nowak I Filip Grygiel. Zaprezentują się oni z wierszem, piosenką i własną aranżacją muzyczną w najbliższy piątek w Domu Kultury w Tyczynie. Życzymy Wszystkim uczestnikom powodzenia!

• "Nie porzucaj nadzieje ", czyli Fredrą w nałogi

• 14 listopada 2023 roku uczniowie klasy VII i VIII z Zespołu Szkół w Stępinie wzięli udział w niezapomnianym koncercie Pana Alka Berkowicza, kontrabasisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej, który wykonuje własne kompozycje utworów Fredry, Mickiewicza, Kochanowskiego czy Norwida. Podczas koncertu artysta wykonał utwór składający się ze słów wierszy konkursowych, ułożonych przez uczniów z poszczególnych szkół z terenu gminy Frysztak o tematyce związanej z profilaktyką uzależnień. Naszą szkołę reprezentowali: Ola Zuzak, Wojciech Petka i Karol Winiarski. Wszyscy uczniowie zostali wyróżnieni. Gratulujemy!

• Wycieczka na spektakl teatralny pt.: „Jaś i Małgosia”

• W dniu 6 listopada przedszkolaki wraz z klasami I-III odbyli wycieczkę do Domu Kultury w Strzyżowie, gdzie uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Jaś i Małgosia” wystawianym przez Katolicki Teatr Edukacyjny w Krakowie.

Podczas spektaklu przenieśliśmy się w świat pięknej i mądrej Baśni, która przestrzega przed tym, aby nie ufać obcym; pokazuje jak ważna jest komunikacja w rodzinie oraz mówi o odpowiedzialności za drugą osobę i odwadze w walce z przeciwnościami.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem przeniosły się do świata Jasia i Małgosi i śledziły ich losy.

Zachwycały piękne dekoracje, kostiumy, muzyka i światła, które dodatkowo wzmacniały pozytywne wrażenia ze spektaklu.