• Wyjazd przedszkolaków i klas 1-3 na spektakl teatralny „Alicja w zaczarowanej krainie”👧🎭🎬

• 18.01.2024 przedszkolaki wraz z klasami 1-3 udali się do Domu Kultury w Strzyżowie na spektakl teatralny „Alicja w zaczarowanej krainie” jak zawsze spektakl zaprezentowany przez Katolicki Teatr Edukacyjny był przygotowany na najwyższym poziomie. Dzieci przeniosły się w świat magii. Świadczyła o tym nie tylko tematyka spektaklu, jak również kostiumy, efekty świetlne i wystrój. Były one bardzo atrakcyjne i przykuwały uwagę widza. Dzieci były zachwycone spektaklem i cała oprawą, z zaangażowaniem uczestniczyły we wspólnej zabawie.

• Spotkanie z Rodzicami

• Przypominamy, że w najbliższy piątek w godzinach 16:00 - 18:00 odbędzie się spotkanie z Rodzicami. Rozpoczynamy zebraniem ogólnym na auli, następnie wychowawcy w klasach przekażą informację o wynikach klasyfikacji śródrocznej z przedmiotów i z zachowania.

Dla Rodziców uczniów klasy ósmej przewidziane jest także krótkie spotkanie z przedstawicielami dwóch szkół ponadpodstawowych, w czasie którego przedstawiona zostanie oferta tych szkół.

Serdecznie zapraszamy.

• Dzień Seniora 2024

• 23. stycznia 2024 r. w naszej szkole zagościli Dziadkowie i Babcie naszych uczniów oraz Seniorzy lokalnej społeczności. Podczas tej ważnej uroczystości swoje zdolności wokalne, muzyczne i aktorskie zaprezentowali uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki. Zaśpiewał również szkolny chór. Rada Rodziców przygotowała dla dostojnych Gości poczęstunek. Moc życzeń dla Seniorów przekazali również obecni Wójt Gminy Frysztak, Pan Jan Ziarnik, proboszcz parafii Stępina ks. Marian Płonka oraz były Dyrektor szkoły, Pan Janusz Zarszyński.

Nie zabrakło wspólnego śpiewu i biesiadowania. Dzień Seniora wpisał się już na stałe do kalendarza świąt naszej szkoły. Jest nam serdecznie miło gościć osoby, bez których nie istniałoby życie rodzinne.

Spotkanie to było również okazją do zaprezentowania osobom starszym spotu przygotowanego w ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem osób starszych podejmowanych przez Policję.

Dziękujemy wszystkimi obecnym za tak liczne przybycie i jeszcze raz życzymy zdrowia i wszelkiej pomyślności.

• Lekcja języka polskiego w klasie V

• W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy V odegrali na podstawie omawianego scenariusza sztukę pt. "Demeter i Kora". Samodzielnie przygotowali rekwizyty i kostiumy. Rewelacyjnie wcielili się w postacie mitologiczne i wykazali umiejętnościami aktorskimi. Gratulujemy odwagi i życzymy dalszego kreatywnego rozwoju.

• Ferie z GOK-iem

• Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku szkolnym na Ferie z GOK Frysztak.

Zapisy do 26 stycznia pod nr tel. 17 2777 044. Liczba miejsc ograniczona.

Już 29. stycznia zaplanowane jest przedstawienie teatralne "Pippi Skarpetka".

Szczegóły na plakatach poniżej!

• ZABAWA KARNAWAŁOWA KLAS I - III🎭🎊🎉

• 17 stycznia 2024 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez wszystkich uczniów klas I – III. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie poczęstunku w formie pysznych zapiekanek oraz napojów. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.🥳

• 🩵🤍❄️☃️Zimowa Kraina w Przedszkolu ❄️☃️🤍🩵

• 22 grudnia nasze przedszkole zamieniło się w Zimową Krainę. Dominował kolor biały i niebieski🩵🤍. Odwiedziła nas Pani Zima🥶⛸️☃️ a na dzieci czekały różnorodne zadania do wykonania : rozmrożenie lodowych kul, aby uwolnić tajemniczych bohaterów; pokonanie zimowego slalomu na nartach ⛷️🎿Jednak najważniejszym zadaniem było aktywne uczestnictwo w sensorycznym kolorowaniu zimowej krainy.🩵🤍🍝🧁🍥🍚Zabawy sensoryczne mają na celu rozwijać i pobudzać różnorodne zmysły. Dzieci nie tylko mogły dotykać różne struktury, kształty ćwicząc motorykę małą, jak również czuły różne zapachy a na końcu wykonanego zadania mogły spróbować wykorzystane produkty. ( galaretki, makaron, chrupki, ciasteczka, prażynki, kulki czekoladowe, rurki z kremem itp.)

Był to dzień pełen radości, uśmiechu, świetnej i smacznej zabawy a my lubimy takie dni❄️☃️⛷️🎿🤍🩵

• Zimowy wypoczynek dla dzieci rolników

• Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ,,Azymut'' w Stalowej Woli, informuje o możliwości uczestnictwa w organizowanym przez to stowarzyszenie zimowego wypoczynku dla dzieci rolników. Szczegóły na dołączonym plakacie.