• Sukces sportowców

• W dniu 7 maja 2024 r. na stadionie SOSW we Frysztaku odbyły się zawody lekkoatletyczne w czwórboju - Igrzyska Dzieci w których skład wchodziły następujące konkurencje: skok w dal, rzut piłeczką palantową, bieg na 1000 metrów. Nasi uczniowie: Hubert Piękoś, Kacper Winiarski, Kacper Sokołowski, Dominik Mularz, Michał Winiarski i Kacper Trzeciak drużynowo zajęli III miejsce. Michał Winiarski indywidualnie zajął również III miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

• Życzenia dla Ósmoklasistów...

• Drodzy Ósmoklasiści!
            Przed Wami pierwszy ważny w Waszym życiu egzamin - egzamin ósmoklasisty. Życzymy Wam mądrego wykorzystania zdobytej w szkole wiedzy i umiejętności. Życzymy by uzyskane przez Was wyniki egzaminu, umożliwiły Wam realizację życiowych planów i marzeń. Niech każdy z Was dostanie się do upragnionej szkoły. W czasie egzaminu niech towarzyszy Wam opanowanie, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę.
            Życzymy powodzenia.
            Trzymamy kciuki!

• Przystępujemy do akcji Fundacji DKMS - "Komórkomania"

• Szanowni Rodzice,

Już wkrótce w szkole Państwa dzieci rozpocznie się realizacja projektu edukacyjnego, którego zwieńczeniem będzie organizacja dnia rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych i szpiku, dzięki którym mali i duzi Pacjenci zmagający się z białaczkami i chorobami układu krwiotwórczego dostają szansę na życie i zdrowie. Projekt #KOMÓRKOMANIA, realizowany w szkole we współpracy z Fundacją DKMS, za zgodą Dyrekcji, pod opieką Grona Pedagogicznego pozwala na:

• realizację działania, którego efekty mają realny wpływ na życie i zdrowie Pacjentów potrzebujących przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych,
            • pogłębienie wiedzy młodych dotyczącej zdrowia i dawstwa szpiku (obalamy mity dotyczące tej formy pomocy),
            • wspólne, międzyklasowe działanie metodą projektu,
            • nabycie i skorzystanie z umiejętności cenionych w pracy i życiu (budowanie kampanii edukacyjno-informacyjnej, praca zespołowa, prospołeczne wykorzystanie umiejętności cyfrowych, działanie na rzecz potrzebujących).

Sam dzień rejestracji potencjalnych Dawców jest okazją, by zrobić coś razem, dołączyć jako Rodzic do działań, zarejestrować się wspólnie do bazy i pomóc swojemu dziecku pięknie wejść w dorosłość.

Z całego serca zachęcamy do wsparcia Młodych i Szkoły w realizacji Projektu

Fundacja DKMS/Zespół projektu #KOMÓRKOMANIA

Co Warto wiedzieć, o czym warto mówić?

Gdy leczenie i chemioterapia nie dają już nadziei, ratunek dla Pacjenta/Pacjentki przychodzi od Dawcy spokrewnionego (tylko 25% szans na zgodność) lub niespokrewnionego (75%), o ile ten jest w bazie potencjalnych Dawców. Dawstwo w 90% przypadków to pobranie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej, w 10% pobranie szpiku z talerza kości biodrowej (NIGDY z kręgosłupa!). Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych. Fundacja działa w Polsce od 2008 roku jako Ośrodek Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia oraz niezależna organizacja pożytku publicznego.
            To największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce, w którym zarejestrowało się ponad 1 950 264 osób (styczeń 2024). Ponad 12 897 z nich (styczeń 2024) oddało swoje krwiotwórcze komórki macierzyste lub szpik Pacjentom w Polsce i na świecie, dając im tym samym drugą szansę na życie.

• Piknik Rodzinny w Zespole Szkół w Stępinie

• Rada Rodziców Zespołu Szkół w Stępinie zaprasza na piknik rodzinny który odbędzie sie w sobotę 25. maja 2024 roku od godziny 14:00 do 18:00. Zagwarantowana dobra zabawa i wiele atrakcji dla uczestników: zjeżdżalnie dmuchane, wata cukrowa, popcorn, występy artystyczne i zabawy sportowe.

Podczas pikniku odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku przeprowadzona z Fundacją DKMS. Zapraszamy osoby pełnoletnie do rejestracji, dzięki której można uratować komuś życie.

Impreza objęta jest patronatem Wójta Gminy Frysztak.

Serdecznie zapraszamy.

• Spotkanie z Rodzicami

• Zapraszamy na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z Rodzicami, które odbędzie się w dniu 10. maja 2024 roku w godzinach 16:00 - 18:00. Rozpoczniemy krótkim zebraniem ogólnym, następnie spotkanie w klasach z wychowawcami.

Liczymy na niezawodne przybycie.

• Spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

• Spotkanie z „Koziołkiem Matołkiem „ 🐐 29.04 przedszkolaków oraz klasy 1-3 odwiedził Koziołek Matołek z Pacanowa. Na spotkaniu została zaprezentowana historia Koziołka, zostały przytoczone przysłowia związane z bohaterem spotkania oraz rozmawialiśmy o twórczości Kornela Makuszyńskiego. Najwięcej frajdy sprawiło dzieciom podkuwanie Koziołka. Nagrodą za każdą prawidłową odpowiedź lub wykonane zadanie było przystąpienie dzieci do klubu przyjaciół Koziołka Matołka. Wszystkim uczestnikom spotkania: dzieciom oraz paniom udało się do klubu przyjaciół Koziołka Matołka wstąpić. Dziękujemy Koziołku za spotkanie i miło spędzony czas 😉🙂🐐