• Warsztaty "Koduj z gigantami"

• Zapraszamy uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z kodowania "Koduj z gigantami". Zajęcia odbywają się w wybranych miastach lub online.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje m.in. stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 18. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. W poprzedniej, 12. edycji udział wzięło ponad 40 000 uczniów!

Więcej szczegółów oraz formularz zapisu znajduje się pod adresem:

Koduj z Gigantami

• Spotkanie z Rodzicami

• Informujemy, że w najbliższą środę (20.09.2023 r.) odbędzie się w szkole spotkanie z Rodzicami.

Porządek:
            - godzina 16:00 krótkie zebranie ogólne na auli,
            - spotkania z wychowawcami w klasach do godziny 17:30

Ze względu na fakt, że pierwsze spotkanie dotyczy spraw istotnych zarówno dla Rodziców jak i dla szkoły, prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.
            Liczymy, że wzorem lat ubiegłych Rodzice zaangażują się w życie szkoły i podejmą się współpracy w tworzeniu Rady Rodziców.

Serdecznie zapraszamy.

• Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

• 12 września 2023 roku odbyło się w Zespole Szkół w Stępinie wspólne czytanie fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem ". Dla starszego pokolenia był to sentymentalny powrót do lat młodości i kanonu lektur obowiązkowych. Młodsze pokolenie, prezentując wybrane fragmenty, opisujące piękno nadniemeńskiej przyrody, dialogi bohaterów oraz inne cytaty o miłości, ojczyźnie, oświacie i pracy uświadomiło sobie, jak doniosłą rolę odgrywa w naszym życiu literatura, która łączy pokolenia i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Swoją obecnością zaszczycili nas Państwo Zarszyńscy. Stylizacją ludową i przyśpiewkami Janka Bohatyrowicza przenieśli zebranych do Korczyna i zaścianku Bohatyrowiczów. Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję składamy serdeczne podziękowania i zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z książką.

• Dzień kropki

• 🟤🟣🟢🔵"Dzień Kropki" 🟠🟡🟣🔵

W dniu dzisiejszym w przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień w którym to organizowane są działania mające na celu pomóc dzieciom odkryć ich talenty, poznać swoje mocne strony a przede wszystkim mają rozbudzić w dzieciach świadomość, że zawsze należy wierzyć w samego siebie i nigdy się nie poddawać.

Dzisiejszy dzień był pełen różnorodnych zadań w których to każdy z przedszkolaków mógł się wykazać w jakiejś dziedzinie. Były puzzle, klamerkowa matematyka, słoiczkowa segregacja kropek według koloru, przeliczanie i porównywanie zbiorów, terapia ręki przy pomocy rzepkowych kart pracy oraz praca plastyczna. Nasza bohaterka dzisiejszego dnia pomogła nam też poznać emocje,ktore codziennie nam towarzysza. 🟣🟢🔵

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny!

• W dniu 04. września o godzinie 08:00 uczestniczyliśmy we Mszy Św. odprawionej przez ks. Mariana Płonkę w kościele p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Stępinie. Następnie przemaszerowaliśmy do Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie, gdzie uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/24.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi życzymy by czas najbliższych 10 miesięcy upłynął w miłej atmosferze sprzyjającej zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu pasji, talentów oraz zawiązywaniu przyjaźni.

Powodzenia!