• Muzeum Sióstr Klawerianek w Krośnie.

• W dniu dzisiejszym, z inicjatywy księdza proboszcza Mariana Płonki, uczniowie naszej szkoły zwiedzili Muzeum Misyjne Sióstr Klawerianek. Podziwiali oryginalne eksponaty przywiezione z krajów misyjnych. Siostry w ciekawy sposób przybliżyły tradycje i zwyczaje z odległych nam krajów, w których pracują polscy misjonarze. W imieniu nauczycieli i uczniów składamy serdeczne "Bóg zapłać" Organizatorowi i Siostrom Klaweriankom.

• Pasowanie na czytelnika

•   Dnia 29 marca 2020 r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkoły.  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt. ,,Bajka o rybaku i złotej rybce’’, przygotowane przez uczniów klasy IV.

Później  uczniowie klasy  I przekonali nas, że umieją już recytować, śpiewać i oczywiście czytać. Mają też dużą wiedzę z zakresu znajomości bajek i baśni.

Złożyli uroczystą przysięgę, a następnie pan Dyrektor ,,dużą, grubą księgą’’ dokonał pasowania każdego z uczniów.

Była też pogadanka nauczyciela biblioteki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Zwrócono uwagę na  codzienne, głośne  czytanie, które zawsze procentuje w edukacji dziecka.

Na pamiątkę pasowania  uczniowie kl. I otrzymali książkę i wycinankę,, Pierwsze abecadło’’. Rodzice zaś broszurę pt. ,,Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem’’. Książki te wydane są przez Instytut Książki w ranach kampanii ,, Mała książka wielki człowiek’’. Jest to projekt , którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a realizowany  jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Był też pamiątkowy dyplom i zakładki do książki, które zapewne będą przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Pierwszakom- gratuluję, życzę  Wam niezapomnianych przygód z książką, a Małym Artystom- dziękuję za wspaniałe przedstawienie.

• Integracyjny wyjazd na kręgle do Dobrzechowa

• 16 marca 2023 roku odbył się integracyjny wyjazd uczniów klasy VI I VII do kręgielni w Dobrzechowie. Wszyscy mieli możliwość udoskonalić celność rzutów na poszczególnych torach, doświadczyć zdrowej rywalizacji i przy tym miło spędzić czas na rozmowach, żartach i konsumpcji pizzy.

• 13. marca odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VIII z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych w Dukli.

• 13. marca odbyło się spotkanie uczniów klas IV - VIII z pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych w Dukli. Tematem spotkania było zapobieganie wypalaniu traw na nieużytkach, łąkach, pastwiskach, wzdłuż dróg oraz uświadamianie dzieci i młodzieży o efektach i skutkach takich działań, a także o karach pieniężnych grożących za taki proceder. W prezentacji przedstawiono najczęstsze przyczyny wypalania traw, omówiono ich skutki zarówno dla środowiska jak i człowieka.

• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego

Bardzo serdecznie dziękuję za tak liczne zaangażowanie się w konkursie plastycznym ph. ,, Najpiękniejszy bukiet na Dzień Kobiet’’. Zostało wykonanych aż 46 prac plastycznych, różnymi technikami. W wykonanie, których zaangażowali się przedszkolaki, jak i uczniowie. Na najpiękniejsze prace, każdy mógł oddawać głosy, zarówno przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele

i pracownicy obsługi. Po zliczeniu głosów, największą liczbę otrzymała praca:

- I miejsce- Emilia S. (kl. VI),

- II miejsce- Bartosz Ś. (kl. I),

- III miejsce- Julia B. (kl. V),

- wyróżnienie Filip G. (kl. III),

- wyróżnienie Ignacy W. (przedszkole)

Wręczenie nagród odbyło się podczas akademii z okazji Dnia Kobiet.

Patrycja Bobek

• 8 marca 2023 roku świętowaliśmy Dzień Kobiet

• 8 marca 2023 roku świętowaliśmy Dzień Kobiet. Samorząd Uczniowski przygotował humorystyczny montaż słowno-muzyczny o kobiecie w literaturze na przestrzeni wieków. Chłopcy wcielili się w znane postacie literackie, począwszy od tekstu: ,, Pamiętnika Adama i Ewy’’, przez,, Żonę modną’’, ,,Dziady’’ po twórczość poetycką A. Mickiewicza, J. Słowackiego,

A. Słonimskiego. Całość uświetniły piosenki o kobietach. Rozstrzygnięty został też konkurs plastyczny ph. ,, Najpiękniejszy bukiet na Dzień Kobiet’’ organizowany przez p. Patrycję Bobek. Były życzenia, kwiaty dla pań, tulipany- lizaki dla dziewczyn i dziewczynek. Uroczystości towarzyszyły pozytywne emocje, ważne że na wszystkich twarzach zagościł uśmiech. W imieniu pań

i dziewczyn serdecznie dziękuję Wszystkim, a szczególnie Chłopcom za wspaniały występ.

Opiekun SU- Danuta Pająk

• Wiosenne sadzenie kwiatów w klasie 1

• 🌸Wiosenne sadzenie kwiatów w klasie 1 🌸

W poniedziałek 6 marca uczniowie klasy 1 zamienili się w ogrodników. W przygotowanych doniczkach z ziemią, z pomocą swojej wychowawczyni, zasadzili cebulki wiosennych kwiatów. Wszyscy podjęli się bardzo odpowiedzialnego zadania, zobowiązując się przy tym do codziennej pielęgnacji swoich roślinek w klasie- podlewaniu i doglądaniu 🌷🌼🌺. Pomysł bardzo spodobał się uczniom, którzy z uśmiechem na twarzy oraz dużym zaangażowaniem sadzili swoje roślinki.

• Powiatowy Turniej Poezji i Prozy "Zawsze Wierni "

• 3 marca 2023 roku uczniowie ZS w Stępinie wzięli udział w kolejnej edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy "Zawsze Wierni ". Godnie reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Poziom prezentacji był bardzo wyrównany. Wszyscy uczestnicy pięknie wyrecytowali przygotowane utwory, oddając w ten sposób hołd poległym bohaterom. Gratulujemy Madzi i Michałowi