• Egzamin ósmoklasisty 2022

• Egzamin ósmoklasisty W dniach 24 – 26 maja odbył się egzamin obowiązkowy dla obecnych absolwentów szkoły podstawowej, obejmujący zakres materiału z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego. W Zespole Szkół w Stępinie do egzaminu przystąpiło 15 uczniów. Zdania na temat poziomu trudności arkuszy egzaminacyjnych były podzielone. W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu. Życzymy naszym ósmoklasistom jak najlepszych wyników egzaminu, zadowalających ocen na świadectwie ukończenia szkoły i otwartych dla nich drzwi podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

• Sukcesów ciąg dalszy… IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „ Strofy o Ojczyźnie”

• Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Strofy o Ojczyźnie” skierowanym dla uczniów szkół noszących im. Jana Pawła II . Po raz drugi odbył się on w wersji zdalnej. Uczestnicy deklamowali wiersze tematycznie związane z pięknem naszej Ojczyzny. Reprezentanci ZS w Stępinie zostali docenieni przez komisję konkursową i zdobyli zaszczytne miejsca.

Kategoria I (klasy 4-6)

III miejsce -  Wojciech Kowalczyk – uczeń klasy 5 Zespołu Szkół w Stępinie

Kategoria II ( klasy 7-8)

Wyróżnienia:

Magdalena Warchoł  uczennica klasy 7 Zespołu Szkół

w Stępinie

Zuzanna Ziobrowska - uczennica klasy 7 Zespołu Szkół

w Stępinie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wycieczka klas I-III

• Wycieczka klas I-III do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Pogoda i humory dopisały, mnóstwo wrażeń i pamiątek

• Dyskoteka ,, Zielona Majówka’’

• 19 maja 2022 roku odbyła się  dyskoteka szkolna „Zielona Majówka”. Nieodzownym elementem stroju był akcent zielony.Impreza podzielona była na  trzy etapy, w których uczestniczyły dzieci i młodzież poszczególnych grup wiekowych.  Na początku przy dźwiękach muzyki bawiły się przedszkolaki. Deserem były dla nich przygotowane przez rodziców gofry. Kolejną grupę stanowili uczniowie klasy I-III. Atrakcją były zabawy edukacyjne i  taniec przy dźwiękach muzyki oraz poczęstunek (tosty, popcorn, galaretka, napoje oraz gofry). Ostatnia grupa to  uczniowie klasy IV- VIII, którzy z wielką radością czekali na zabawę. Pięknie się bawili przy swojej ulubionej muzyce. Belgijka, Pociąg, Chusteczka to były  ich najbardziej integracyjne zabawy. Dziękuję Młodzieży za kulturę osobistą, zdyscyplinowanie, umiejętność zabawy w grupie, Samorządowi Uczniowskiemu za pracę, Rodzicom za  przygotowanie przepysznego poczęstunku, Wychowawcom za opiekę, panu Dyrektorowi za pomoc w realizacji całej imprezy.

D. Pająk

• Konstytucja 3 Maja

• 27  kwietnia 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie uczniowie klasy 7 przedstawili część artystyczną, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia i postaci związane z pracami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja. Całość uświetnił chór szkolny, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. Odświętny charakter akademii nadał też poczet sztandarowy, który pełnił honorową funkcję. Akademia ta wzbogaciła wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn szkoły, a następnie głos zabrał pan dyrektor.