• Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe do Sejmu RP

• 18 marca uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe do Sejmu RP. Wyjazd i wizyta możliwe były dzięki pośrednictwu posła Pawła Poncyliusza i jego biura w Rzeszowie, które koordynowało działanie przez osobę Dominika Łazarza.

Wczesnym rankiem uczniowie wsiedli do autokaru i ruszyli do stolicy, po drodze zostali zabrani ich starsi koledzy z rzeszowskiego liceum. Przejazd odbywał się trasą na Lublin ku Warszawie  nowymi odcinkami S19 i S17 wybudowanymi dzięki funduszom unijnym. Po przyjeździe do kompleksu sejmowego zostały poczynione formalności typu rejestracja, kontrola osobista. Następnie pani przewodnik zaprosiła grupę do zwiedzania pomieszczeń sejmowych. W sali głównych posiedzeń dołączył poseł Poncyliusz, omawiając pracę niższej izby parlamentu - sejmu. Wyjaśniał zasady obrad, głosowań, obecności, dyscypliny partyjnej, liczby procedowanych ustaw. Po zakończeniu omawiania przeszliśmy do holu głównego, poznając ważne miejsca, np. dla prasy i tablice okolicznościowe. Podsumowaniem pobytu był obiad w restauracji sejmowej. Po wyjściu z kompleksu sejmowego udaliśmy się na szybki spacer w kierunku Starego Miasta. Uczniom przybliżyłem pokrótce historię i znaczenie mijanych obiektów – pomnik M. Kopernika, Kościół Św. Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kościół Św. Anny, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, widoczne warszawskie „drapacze” czy PGE Narodowy. O godz. 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną trwająca kilka godzin z postojami na rozprostowanie nóg i podarowanie organizmowi kalorii. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni dotarli cali i zdrowi do domów.

Składam podziękowanie panu posłowi Pawłowi Poncyliuszowi za możliwość wyjazdu sponsorowanego, panu Dominikowi Łazarzowi za organizacje wyjazdu, panu dyrektorowi Waldemarowi Błażejowskiemu za ochocze przyzwolenie na wizytę w Sejmie, koleżance Monice Niezgodzie za pomoc i opiekę nad uczniami w trakcie wyjazdu.

Krzysztof Winiarski

• Sukcesy

• W marcu br. odbyła się VII edycja - zdalna – Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. Ogólnie na etapie szkolnym zainteresowanie konkursem wyraziło co najmniej 60 uczniów.

Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 11-16 marca 2022 r.

W eliminacjach powiatowych Zespół Szkół w Stępinie reprezentowały dwie uczennice: Magdalena Warchoł i Julia Furtek z klasy VII.

Decyzją Komisji Konkursowej na etapie powiatowym nasza uczennica Magdalena Warchoł zajęła zaszczytne I miejsce.

Gratulujemy Madzi zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

• 8 marca- Dzień Kobiet

• Z tej okazji chłopcy najmłodszych klas zatańczyli taniec, który zadedykowali wszystkim Paniom, Dziewczynkom z okazji ich święta. W tym pięknym dniu składamy Wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i jak najwięcej pozytywnych chwil!