• Ogłoszenie wyników Konkursu Plastyczno – Literackiego “Mój pupil”

          • Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie plastyczno – literackim „Mój pupil”. Uczestnicy konkursu zaprezentowali w wybranej przez siebie formie – literackiej bądź plastycznej – swoje ulubione zwierzątko (posiadane lub wymarzone). Wykazali się dużymi umiejętnościami artystycznymi, dobrą wyobraźnią i talentem twórczym. Oprócz dyplomów otrzymali nagrody rzeczowe.

            I miejsce – Aleksandra Zuzak (kl. 4)

                               Donata Stasik (kl. 5)

            II miejsce – Marcin Zdrada (kl. 4)

            III miejsce – Izabela Froń (kl. 4)

            Zapraszam wyróżnionych uczniów po odbiór nagród do sekretariatu szkoły od dnia 14.04.2021 r. w godzinach od 8:00 – 13.00.

            Anna Maraj

             

            „ MÓJ PUPIL”- DONATA STASIK . KL. V. (kliknij w odnośnik)

            MÓJ PUPIL.docx

          • Ogłoszenie wyników konkursu „Pisanka Wielkanocna”

          • Gratuluję Wszystkim uczniom klasy IV i V pomysłowości i wykonanych pięknych pisanek. Doceniam Wasze zaangażowanie i poświęcony czas. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się kreatywnością. Zastosowane zostały różne techniki zdobienia pisanek, a jest ich wiele. W zależności od metody dekoracji wśród wielkanocnych jajek znalazły się: kraszanki, malowanki, naklejanki, drapanki, rysowanki. Zdobione jajko jest jednym z najważniejszych symboli Wielkanocy. Mam nadzieję, że wykonane pisanki wielkanocne przez naszych uczniów stanowiły piękną dekorację świąteczną.

             

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Szymon Czech

                             Emilia Maraj

             

            II miejsce: Aleksandra Zuzak

                               Emilia Stanek

             

            III miejsce: Donata Stasik

                                Wojciech Petka

             

            Wyróżnienia: Martyna Sikora

                                    Maria Salamon

                                   Urszula Krasowska

             

            Zapraszam po odbiór dyplomów i nagród do sekretariatu szkoły w dniach 30.03 – 2.04.2021 roku w godzinach od 8:00 – 13:00.

             

             Anna Maraj

             

          • „ZAWSZE WIERNI”

          • W marcu odbył się Wojewódzki Turniej Poezji i Prozy „Zawsze Wierni” dla uczniów szkół podstawowych (kl. 7-8), ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, w którym wzięli udział także uczniowie naszej szkoły – Malwina Mularz i Krzysztof Banaś.

            VI edycja zmagań recytatorskich odbyła się zdalnie. Uczestnicy musieli nagrać wybrany repertuar uwzględniający teksty polskich twórców powstające po 1918 r. aż do czasów współczesnych, takie, które realizują motyw „zawsze wierni”.

            Malwina Mularz z klasy VIII recytowała wiersz Antoniego Słonimskiego "Mogiła nieznanego mieszkańca Warszawy”. Krzysztof Banaś utwór Tadeusza Porayskiego „Służewiec”. Gratuluję pięknych interpretacji wybranych wierszy i zachęcam do dalszej współpracy.

            Anna Maraj

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia. Jest to szczególny dzień, w którym można przypomnieć społeczeństwu, że autyzm jest wśród nas. Wystarczy go poznać i zrozumieć, aby zmienić świat osób z autyzmem na lepszy. 

            Sytuacja epidemiologiczna w kraju bardzo utrudniła zorganizowanie tegorocznej akcji, ale mimo niesprzyjających okoliczności udało się nam ją zorganizować online.

            Aby przybliżyć naszym uczniom zachowanie i sposób patrzenia na świat osób z autyzmem, w dniach 30 - 31 marca przeprowadzono na lekcjach warsztaty „Poznaj autyzm”. Podczas zajęć odbyła się projekcja filmów „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd” wraz z pogadanką.

            W ramach akcji ,,Zaświeć na niebiesko” społeczność uczniowska wykonała zdjęcia, prace plastyczne i kompozycje z niebieskich przedmiotów, okazując w ten sposób solidarność z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Efektem naszych działań jest poniższy filmik.

            BARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ. JESTEŚCIE CUDOWNI !!!!

                                                                                                                      Agnieszka Lenart

          • 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

          • „Nie zarażę Cię autyzmem, ale mogę optymizmem”

             

            2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego głównym przesłaniem jest podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, a charakterystycznym motywem - kolor niebieski.

            Dlaczego kolor niebieski? Kolor niebieski to kolor niewinności, nadziei. Jest także uznawany za najgłębszy z kolorów, rozpływający się w nieskończoności horyzontu. Jako barwa najczystsza i najzimniejsza zarazem staje się najbardziej odrealnioną ze wszystkich barw.

            Niestety świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest w Polsce bardzo niska. Dlatego powstają liczne inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu i ich rodzin. Jedną z nich jest akcja „Zaświeć na niebiesko” zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks. Polega na niebieskiej iluminacji (oświetleniu) budynków i obiektów architektonicznych na znak solidarności i jedności z osobami z autyzmem i ich rodzinami.

            W tym roku z powodu panującej epidemii nie możemy niestety zamanifestować swojej solidarności niebieskimi ubraniami w szkole, czy pracy. Mimo niesprzyjających okoliczności możemy świecić na niebiesko na inne sposoby – strojem, dodatkami, makijażem czy zdjęciem profilowym w mediach społecznościowych.

            Zachęcam wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli do symbolicznego zjednoczenia się z autystami i ich rodzinami – PRZYJMIJMY WYZWANIE!

             

            WIRTUALNE WYZWANIE SPOŁECZNOŚCI ZESPOŁU SZKÓŁ W STĘPINIE, czyli co zdalnie można zrobić:

            - wyszukać w domu różne niebieskie przedmioty i wykonać z nich kompozycję;

            - wykonać pracę plastyczną lub plakat;

            - założyć niebieskie ubranie + napisać na kartce coś miłego dla osób z autyzmem.

            Zdjęcia wybranego wyzwania wysyłamy do dn. 01.04.2021 r. na platformie Microsoft Teams do organizatora akcji - p.Agnieszki Lenart.

          • Placówka Terenowa KRUS

          •  Dzień dobry.

            Placówka Terenowa KRUS w Strzyżowie zaprasza uczniów szkoły do udziału w konkursie na rymowankę:

            „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

            Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza II edycję Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym i zaprasza dzieci w wieku od 11 do 14 lat, których przynajmniej jeden z rodziców lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

            Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci odnosz±ce się do pracy i zabawy na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzuj±cej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja odbywa się w roku jubileuszowym KRUS i przebiega pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

            Zapraszamy uczestników do zapoznania się z materiałami prewencyjnymi opracowanymi dla dzieci i związanymi z tematyk± rymowanki, które znajduj± się na stronie Kasy pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-z-materialami-edukacyj/ 

            Rymowankę do udziału w Konkursie zgłasza rodzic/opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

            Pracę Konkursową wraz z niezbędnymi dokumentami stanowi±cymi zał±czniki do Regulaminu Konkursu, m.in. wypełniony formularz zgłoszeniowy, należy przesłać do 09.04.2021 r. na e-mail: rymowanka(at)krus.gov.pl (w temacie należy wpisać: Konkurs na rymowankę – Imię i nazwisko dziecka) lub poczt± tradycyjną na adres: Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa (z dopiskiem Konkurs na rymowankę).

            Szczegółowe informacje zawiera Regulamin Konkursu 

            Na 20 laureatów z największą liczbą punktów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe o wartości ok. 600 zł każda.

            Regulamin konkursu

            Formularz zgłoszenia

            Informacje

            Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


            www.krus.gov.pl

             

          • Pasowanie na czytelnika

          • 12 lutego 2021 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Wyjątkowo, bo ze względu na trwającą pandemię, zachowując reżim sanitarny uczestniczyli w niej tylko uczniowie klasy I. Celem tej uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania.

            Zanim uczniowie złożyli uroczystą przysięgę, zapoznali się z zasadami wypożyczania i regulaminem biblioteki szkolnej.

            Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków. Pięknie recytowali wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zrozumieli znaczenie wartości książki, która nie tylko wprowadza w świat wiedzy, ale poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a przede wszystkim kształtuje osobowość.

            Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz prezent w postaci książki i wycinanki ,,Pierwsze abecadło’’. Rodzice zaś broszurę pt. ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem’’. Książki te wydane są przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek’’. Jest to projekt, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

             Dla najmłodszych  pierwsze spotkanie z biblioteką to  była wyjątkowa uroczystość, niezapomniana przygoda i radość z pierwszej samodzielnie wypożyczonej książki. Myślę, że na długo pozostaje ono w pamięci. Życzę Pierwszakom wielu takim przygód, które dostarcza magiczny świat książki. Pamiętajcie, że czytanie to najlepszy sposób na  zdobywanie wiedzy.

             

             

            Danuta Pająk

          • Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu plastycznego „NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA”.

          • Ze Świętami Bożego Narodzenia związanych jest wiele tradycji. Jedną z nich jest wysyłanie kartek świątecznych. Najpiękniejsze kartki świąteczne to te, które powstają własnoręcznie, wykonane różnymi technikami, z życzeniami płynącymi prosto z serca. I właśnie takie kartki wykonali nasi uczniowie.

            We wtorek, dn. 15.12.2020 r. zebrała się komisja, która oceniła kartki i wyłoniła zwycięzców. Wszystkie kartki były bardzo oryginalne i staranne, a niektóre z nich zaskakiwały pięknym i kreatywnym wykonaniem oraz serdecznymi życzeniami. Ostatecznie wyłoniono 4 laureatów :

            Weronika F.  -  kl. I

            Filip G.  -  kl. I

            Milena M.  -  kl. I

            Julia F.  -  kl. VI

            Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Natomiast dla pozostałych uczestników konkursu czekał drobny upominek.

            Nagrody i upominki można będzie odebrać w poniedziałek (21.12.2020 r.) w sekretariacie szkoły.

             

            Serdecznie dziękuję za udział w konkursie i gratuluję zwycięzcom!

            Agnieszka Lenart

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

          • Dzień Życzliwości i Pozdrowień

            20 listopada obchodziliśmy w klasie siódmej Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Chcieliśmy podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów oraz wzbudzenie pozytywnych emocji. Idea Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z 1973r., kiedy to dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny.
            Oryginalna nazwa święta brzmi Hello World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie „hello”do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości.

            W klasie siódmej wspólnie stworzyliśmy prezentację #życzliwi, którą chcielibyśmy się podzielić i zachęcić całą szkołę do codziennej życzliwości.

             

          • Pasowanie na ucznia klasy pierwszej 2020/21

          • Pasowanie 2020 film.wmv

            ​​​​​​​

            W naszej szkole przyjął się zwyczaj obchodów uroczystości pasowania na ucznia, w dniu 16 października. Data ta jest nam bliska i ważna, ponieważ jest to rocznica wyboru naszego Patrona na papieża. 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem oraz przybrał imię Jana Pawła II. 

            W tym roku szkolnym, 16 października, również udało nam się uczcić pamięć o naszym Patronie, jak również przyjąć do braci uczniowskiej nowych uczniów. Ze względu na panującą pandemię i obostrzenia sanitarne uroczystość ta musiała przybrać skromniejszy wymiar, co nie oznacza, że straciła swoją ważność i doniosłość. Odbyła się bez obecności rodziców, koleżanek i kolegów z klas II-III, jednak za pomocą nagrania oraz zdjęć może ją obejrzeć jeszcze liczniejsze grono. W trakcie przygotowanej przez uczniów klasy I, części artystycznej, można usłyszeć, że jest to wesoła i miła klasa, która chętnie dołączyła do społeczności szkolnej Zespołu Szkół w Stępinie. Ślubując być dobrym uczniem, przekonała Pana Dyrektora o słuszności pasowania na uczniów naszej szkoły. Odśpiewanie hymnu państwowego nadało tej uroczystości powagi i szacunku do naszej ojczyzny. Rodzice i wychowawca nie zapomnieli o przygotowaniu pamiątkowych upominków i dyplomów, które pozwolą tę ważną chwilę zapamiętać i uwiecznić na swojej długiej edukacyjnej drodze. Pani sekretarka przygotowała szkolne legitymacje, a koleżanki i koledzy z klas II i III własnoręczne upominki. Była to skromna, ale wspaniała uroczystość, która przyniosła na twarzach uczniów klasy I, wiele radości i uśmiechu.

            Wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do zorganizowania tego święta, składam serdeczne podziękowania.



            Wychowawca:

            Magdalena Kolbusz - Wójcik

          • Sprawozdanie z przeprowadzonej zbiórki publicznej przez wolontariuszy z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie

          • W dniach od 15 października do 23 października 2020 r. wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie przeprowadzili z ramienia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zbiórkę publiczną na terenie szkoły. Pieniądze zbierane były do 6 puszek kwestarskich. Kwestujące 2 sztaby wolontariuszy spotkały się z życzliwością uczniów i ich rodziców, którzy dobrowolnie chcieli wesprzeć fundację. Łącznie udało się zebrać 294,12 zł. Dziękuję uczniom z naszego zespołu szkół za duże zaangażowanie i chęć przeprowadzenia kwesty pomimo trwającej pandemii. Słowa podziękowania kieruję także do Wójta Gminy Wiśniowa, któremu została przekazana puszka na dobrowolne datki dla pracowników urzędu. Nasi uczniowie wzorowo wypełnili swoje misje, nie wstydzili się kwestować i w ten sposób wesprzeć uzdolnioną młodzież. Ogólnie, kwesta przebiegła zgodnie z regulaminem zbiórki publicznej. Komisyjnie zostały otwarte puszki, przeliczone pieniądze i przekazane fundacji. Mamy nadzieję, że w następnym roku  również włączymy się w dzieło budowy żywego pomnika Jana Pawła II i przeprowadzimy kwestę w sprzyjających warunkach. Jako szkoła nosząca zaszczytne imię Św. Jana Pawła II chcielibyśmy nadal współpracować z fundacją i wspierać Państwa działalność.


                                                                                                                  Pełnomocnik ds. zbiórki publicznej

                                                                                                                                    Anna Maraj

          • Dzień Nauczyciela

          • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi uczniowie wraz z rodzicami złożyli wszystkim nauczycielom najserdeczniejsze życzenia, za które bardzo dziękujemy. 

             

            Dyrektor, nauczyciele i pracownicy obsługi.