• KONKURS PLASTYCZNY

          • REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO NA PLAKAT

            „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości”


             

            Cel konkursu:

            1.  Rozbudzanie postaw patriotycznych poprzez rozwijanie wyobraźni plastycznej.

            2.  Rozwój umiejętności plastycznych i wrażliwości artystycznej wśród dzieci i młodzieży.

            3.  Stworzenie płaszczyzny do prezentacji własnych dokonań twórczych.

             

            Organizator konkursu: P. Agnieszka Lenart

             

            Adresaci konkursu:

            Konkurs adresowany jest dla wszystkich chętnych dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Stępinie i będzie oceniany w następujących kategoriach wiekowych:

            v kategoria I: klasy 1 – 3,

            v kategoria II : klasy 4 – 8.

             

            Zasady uczestnictwa:

            1.  Zadanie konkursowe polega na stworzeniu plakatu o tematyce nawiązującej do obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

            2.  Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie 1 pracę konkursową.

            3.  Technika wykonania plakatu dowolna.

            4.  Format plakatu - kartka A4.

            5.  Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Stępinie dokona oceny zgłoszonych prac i wyłoni zwycięzców, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

            v zgodność wykonanej pracy z hasłem konkursowym,

            v staranność, pracochłonność, oryginalność i pomysłowość wykonania,

            v ogólne wrażenia estetyczne.

             

            Sposób i termin składania prac:

            1.  Prace konkursowe należy składać do 5 listopada 2021 r. u organizatora konkursu (z tyłu plakatu należy wpisać swoje IMIĘ, NAZWISKO i KLASĘ).

            2.  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 10 listopada 2021 r.

            3.  Dla uczestników zwycięskich prac przewidziano nagrody i wyróżnienia. Ponadto każda osoba biorąca udział w konkursie zostanie nagrodzona przez organizatora punktami dodatnimi z zachowania.

            4.  Zwycięskie plakaty będą umieszczone na tablicy upamiętniającej obchody Narodowego Święta Niepodległości. Zdjęcia zwycięskich prac znajdą się również na stronie internetowej szkoły.

             

            ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE

            Agnieszka Lenart

          • „LAUDATE DEUM” W HOŁDZIE ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II

          • Zuzia Długosz reprezentuje naszą szkołę w XIX edycji  KONKURSU POLSKIEJ I OBCOJĘZYCZNEJ PIOSENKI RELIGIJNEJ „LAUDATE DEUM” W HOŁDZIE ŚWIĘTEMU JANOWI PAWŁOWI II pod honorowym patronatem Księdza Biskupa Jana Wątroby i Podkarpackiego Kuratora Oświaty Pani Małgorzaty Rauch.

            Trzymamy kciuki!!!

            Zuzia dziękuję za współpracę

                                   M. T-G

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dzień Edukacji Narodowej

            15 października 2021 roku w Zespole Szkól w Stępinie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość tą połączono z 43. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża, wielkiego nauczyciela i patrona naszej szkoły. Przypomniane zostały wartości , jakie przekazał nam Jan Paweł II oraz jak doszło do powstania Komisji Edukacji Narodowej.

            Następnie przewodnicząca szkoły złożyła życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji. Do życzeń dołączyli się  też przedszkolaki. Uczniowie klasy VII przygotowali  montaż słowno- muzyczny, w którym przedstawiono scenki z życia szkolnego, oczywiście w krzywym zwierciadle.Były też  humorystyczne piosenki o nauczycielach.

            Serdeczne życzenia przekazała także przewodnicząca Rady Rodziców. Było też uroczyste, szkolne pasowanie pana dyrektora połączone z testem sprawdzającym, który zdał na ocenę celującą.

            Na koniec głos zabrał dyrektor szkoły p.Waldemar Błażejowski, który  swoje przemówienie skierował do wszystkich pracowników szkoły. Były to życzenia, podziękowania i dowody uznania w postaci nagród.

            Danuta Pająk

          • Zbiórka

          • Zbiórka

            Pełna miska dla schroniska! Pomóż nam przetrwać zimę!

             

            Zbiórka dla Schroniska ,,Azyl u Majki’’ w Wysokiej Strzyżowskiej. Zbieramy karmę dla psów. Karma: (sucha karma, karma w puszkach, makarony, kasza). Pokarm prosimy przynosić do Sekretariatu Zespołu Szkół w Stępinie. Zbiórka trwa do 5 listopada 2021r. 

                            Patrycja Bobek 

             

             

          • Wycieczka do Pijalni Czekolady i kina Helios w Krośnie

          • Wycieczka do Pijalni Czekolady i kina Helios w Krośnie

             

            6 października 2021 r. odbyła się grupowa wycieczka- uczniów klas I-III i przedszkolaków. Była ona bardzo wyczekiwana przez dzieci. Z uśmiechem na twarzy i dobrym humorze, wyruszyliśmy do Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.

            Na miejscu czekało na dzieci wiele czekoladowych i słodkich niespodzianek. Dzieci miały możliwość degustacji różnych smaków czekolad- odgadywały różne nuty smakowe występujące w czekoladzie. Pani cukiernik przybliżyła nam cały proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki, był on zaskoczeniem dla dzieci, ponieważ okazał się on trudnym i długim przebiegiem. Nie spodziewaliśmy, ile pracy czeka cukiernika, zanim ziarno kakaowca stanie się czekoladą. Poznaliśmy również historię czekolady. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały dużo ciekawych pytań.

            Dzieci miały okazję na żywo zobaczyć 3 metrowe drzewo kakaowca, dowiedzieć się i zobaczyć w jakich częściach świata one rosną, poznać na żywo skrócony proces wytwarzania czekolady. Obejrzeliśmy również film, który przybliżył nam informację na temat tego, skąd pochodzi kakao. W planie wycieczki przewidziany był również czas na zakup różnych słodkości: czekolad, pralin, trufli i wielu, wielu innych słodkości.

            To nie był jednak koniec naszej wycieczki. Na koniec naszej słodkiej wyprawy, udaliśmy się do kina Helios na projekcję filmu pt. ,,Psi Patrol’’. Wszystkim bardzo spodobało się, jak bohaterskie psy wraz z chłopcem ratują świat. Po obejrzeniu filmu, wróciliśmy szczęśliwie do szkoły.

            Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci!

             

                                                Patrycja Bobek

          • Wyjazd na kręgle z okazji Dnia Chłopaka

          • Wyjazd na kręgle z okazji Dnia Chłopaka

             

             

            30 września 2021 roku uczniowie klasy VII  byli na kręgielni w Dobrzechowie. Celem wycieczki byłamożliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, uczenie się kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych,usprawnienie umiejętności gry w kręgle, ćwiczenie precyzji, zręczności, zdrowa rywalizacja połączona z zabawą.

            Był to wyjazd integracyjny z okazji Dnia Chłopaka. Zbijanie kręgli i zdobywanie punktów okazało się wielką frajdą,tym bardziej, że najlepszy gracz z każdego toru miał otrzymać nagrodę ufundowaną przez Kręgielnię. Najlepszymi  byli Szymon,  Gabryś i Julka. Otrzymali oni smycz do kluczy.Współzawodnictwo na torze okazało się świetną zabawą, a dwie godziny pobytu minęły bardzo szybko.

            Wszyscy chłopcy otrzymali od dziewczyn medale i słodycze.

            Podczas gry był czas na konsumpcję pizzy i nie tylko…! Wszystkim dopisywał apetyt i poczucie humoru.

            Danuta Pająk

             

             

             

          • Narodowe Czytanie 2021

          • Narodowe Czytanie 2021

            30 września odbyła się w naszej szkole kolejna już edycja Narodowego Czytania literatury polskiej. Tegoroczna lektura to dramat Moralność pani Dulskiej, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Centralna uroczystość z udziałem Pary Prezydenckiej odbyła  się 4 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie. 

            Podczas wspólnego czytania Moralności Pani Dulskiej z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i jego małżonki Agaty Kornhauser-Dudy na scenie wystąpili uznani artyści.

            My również przygotowaliśmy krótką inscenizację z udziałem naszych uczniów – szkolnych i utalentowanych artystów. Na scenie pojawili się:

            Pani Dulska – Zuzanna Ziobrowska

            Pan Dulski – Michał Danek 

            Zbyszko – Szymon Stanek

            Hesia – Magdalena Warchoł

            Mela – Julia Makuch

            Hanka – Julia Furtek

            Rolę konferansjera, który odczytał nam didaskalia, czyli tekst poboczny, powierzyliśmy Szymonowi Gryglowi.

            Krótko o życiu Gabrieli Zapolskiej i utworze, które zostało wybrane do tegorocznej akcji Narodowego Czytania opowiedziały panie polonistki – Danuta Pająk i Anna Maraj. Swoim ubiorem podkreśliły odległe nam już czasy, w których rozgrywa się akcja komedii. Odegrane przez uczniów w sposób humorystyczny scenki pokazały komizm, bogactwo obserwacji obyczajowych, a zwłaszcza silną wymowę społeczną utworu.

            Mimo upływu kolejnych dziesięcioleci sztuka nie straciła na swojej aktualności. To ponadczasowy i uniwersalny obraz ludzkich przywar, ułomności charakteru. Dulska jako uosobienie cech powszechnie uznawanych za godne potępienia pozostaje od ponad stu lat żywym obrazem postaw społecznych aktualnych w każdym czasie i miejscu.

            Dziękujemy uczniom klasy VII za zaangażowanie w tegoroczną akcję Narodowego Czytania i zachęcamy WSZYSTKICH do zaprzyjaźnienia się z książką, której wartość jest nieoceniona.

             

            Anna Maraj

             

          • Bezpieczeństwo na wsi

          • Bezpieczeństwo na wsi

            29 września 2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. I-III z pracownikiem placówki KRUS w Strzyżowie. Celem tego spotkania była pogadanka na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać dzieci podczas pracy i zabaw na terenie gospodarstwa oraz uświadomienie uczniów o pracach zabronionych dla nich.

            Tematyka spotkania była bardzo trafna i cenna, gdyż większość uczniów pomaga swoim rodzicom w pracach rolnych. Dzięki zagadnieniom omówionym na spotkaniu, uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach, jakie mogą na nich czekać przy pracy z maszynami rolniczymi, czy zwierzętami.

            Krótki film animowany przybliżył uczniom wypadki, które mogą wydarzyć się na wsi. Na podsumowanie zajęć uczniowie otrzymali ciekawe, tematyczne kolorowanki oraz odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczni.

             

            Wychowawcy kl.I-III

             

          • Ognisko na dobry początek

          • Czy dobrze znaleźć się w czwartej  klasie? To pytanie może budzić szereg wątpliwości, szczególnie u uczniów, którzy do tej pory mieli zajęcia prawie tylko z jedną panią. Aby przełamać ewentualne obawy  postanowiliśmy z klasą czwartą zorganizować ognisko na dobry początek. Na godzinie wychowawczej wyruszyliśmy nad rzekę, gdzie czekał na nas  ułożony stos drzewa. Ognisko zaczęliśmy od przygotowania kiełbasek i ziemniaków. Nie było łatwo, ponieważ trzeba było je obrać, a nie każdy jest w tym dobry. Następnie ziemniaki zostały posmarowane masłem, posypane przyprawami  i wrzucone do ogniska, w którym piekły się do końca zajęć.  Nie był to jednak  dobry pomysł…. W tym samym czasie piekły się kiełbaski, które   zostały zjedzone z apetytem. Kolejnym punktem były zabawy ruchowe. Chętnie  wszyscy braliśmy w nich udział, gdyż  jesteśmy bardzo „energetyczni” . Czas niestety szybko minął i nim zdążyliśmy się obejrzeć , musieliśmy wracać  na zajęcia. Dobrze, że pogoda nie spłatała nam figla i mogliśmy zrealizować  nasz plan - ognisko klasowe. Takie wydarzenie daje nadzieję na to, że w klasie czwartej też może być fajnie.

            P.S Dziękujemy panu konserwatorowi za pomoc.

                     Wychowawczyni klasy czwartej.                                        

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Z darami natury świat nie jest ponury!”

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Z darami natury świat nie jest ponury!”

             

            Uczniowie klasy trzeciej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie w roku szkolnym 2021/2022 przystąpili do udziału w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym: ,,Z darami natury świat nie jest ponury!’’. Głównym celem ekologiczno- plastycznego projektu edukacyjnego jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci oraz zapoznanie z ideą zero waste. Uczniowie przez cały rok szkolny będą poszerzać swoją świadomość ekologiczną, rozbudzać wrażliwość na piękno przyrody oraz kształtować postawy i nawyki korzystne dla środowiska naturalnego. Poznawanie rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie. Poprzez realizację zadań wybranych z proponowanych do wykonania, będą zapoznawać się z różnymi technikami plastycznymi, będą inicjować zabawy konstrukcyjne: majsterkowanie, budowanie, wykorzystując materiały użytkowe, w tym naturalne. Projekt w głównej mierze zachęca nie tylko do indywidualnej ekspresji artystycznej lecz również zbiorowej.

             

                                                                                                                                  Patrycja Bobek

             

          • Wyjazd do kina Helios w Krośnie

          • 15 września 2021 roku odbył się integracyjny wyjazd do kina Helios na film pt. "Czarny Młyn" w reżyserii Mariusza Paleja. Uczestnikami byli uczniowie klas 4-8. Wizyta w kinie była bardzo mądrą lekcją empatii i tolerancji. Film pokazał, że z pozornej słabości może płynąć siła, a niepełnosprawność nie powinna w żadnej sytuacji stanowić powodu do wykluczenia. Mamy nadzieję, że adaptacja powieści Marcina Szczygielskiego otwarła i uwrażliwiła uczniowskie serca, a także zainspirowała do pomocy innym.

            A. Maraj

             

          • Ogłoszenie

          • Dyrektor  ZS w Stępinie

            prosi Rodziców o uzupełnienie ankiety rozesłanej w wiadomości pocztowej przez Librusa

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

            1 września 2021 roku odbyło się na sali gimnastycznej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Wszystkich uczniów, nauczycieli oraz rodziców powitał po przerwie wakacyjnej nowy dyrektor Zespołu Szkół w Stepinie – pan Waldemar Błażejowski.

            Podziękował poprzedniemu dyrektorowi – panu Januszowi Zarszyńskiemu za 40-letnią pracę w charakterze nauczyciela, wychowawcy, dyrektora szkoły, harcmistrza, wolontariusza i kolegi.

            W życiu każdego człowieka jest czas na pracę i czas na odpoczynek. Zaczynając kolejny etap swojego życia, pełniący wiele lat funkcję dyrektor, pozostawił w szkole swoje serce.

            Mówiąc: „Do zobaczenia” dziękujemy za pomoc, wsparcie, spędzone razem lata nauki, biwaki harcerskie, rajdy piesze, wyjazdy na żagle, zjazdy szkół, konkursy… i wszystkie podjęte inicjatywy na rzecz szkoły.

            Życzymy dużo radości w życiu osobistym, spokojnej emerytury, dobrego zdrowia oraz spełnienia wszystkich, nawet głęboko schowanych marzeń.

            Obecnemu panu dyrektorowi mobilizacji do pracy, kreatywności i okazywanej życzliwości od uczniów, współpracowników i rodziców.

             

            Anna Maraj

             

          • Informacja w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego.

          • Informacja w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego.

             

            Drodzy Uczniowie i Rodzice!

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1.09.2021 r. (środa) o godzinie 8.00 spotkaniem ogólnym wszystkich uczniów na auli budynku szkoły z zachowaniem obostrzeń sanitarnych. W części oficjalnej może uczestniczyć jeden rodzic/opiekun tylko uczniów klasy I i przedszkola. Następnie w klasach odbędzie się spotkanie organizacyjne z wychowawcami.

            Rodzice uczniów otrzymają przez dziennik elektroniczny w wiadomości LIBRUS wszystkie niezbędne informacje, regulaminy, procedury. Wszystkie informacje dotyczące funkcjonowania szkoły i przedszkola  będą zamieszczone na stronie internetowej szkoły.

            Każdy uczeń musi być wyposażony w maseczkę podczas transportu oraz przebywania w dużych grupach i na korytarzach szkolnych.

            W czasie trwania lekcji uczniowie nie mają obowiązku zakładania maseczki.

            Podręczniki szkolne uczniowie otrzymają 02.09.2021 r.

            W związku z pandemią wszystkie zaistniałe zmiany będą przekazywane na bieżąco na stronie internetowej szkoły oraz na dzienniku elektronicznym w wiadomości LIBRUS.

            Prosimy o rozsądne podejście do tematu oraz zapoznanie się z ogólnymi wytycznymi podawanymi w codziennych komunikatach w mediach.


            Przywóz uczniów:

            Chytrówka – 7.05

            Łazy – 7.15

            Huta Gogołowska – 7.15

            Odwozy:

            Chytrówka – 9.00

            Huta Gogołowska – 9.15

            Łazy – 9.15

            Odwóz dzieci przedszkolnych:

            Chytrówka – 12.30

            Huta Gogołowska – 12.50

            Łazy – 12.50