• Światowy Dzień Owoców i Warzyw

          • 🍎Światowy Dzień Owoców i Warzyw🍏

            20 października 2023r. uczniowie klasy 2 obchodzili Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Tego dnia uczniowie dowiedzieli się, że owoce i warzywa są bogactwem wielu cennych witamin i mogą być doskonałą alternatywą dla słodyczy.🍍🍌 Z przyniesionych owoców i warzyw uczniowie przygotowali zdrowe, pyszne i kolorowe przekąski: sałatkę owocową oraz szaszłyki warzywno-owocowe.🥭🍎🍐

          • Wielki sukces naszej szkoły!!! Wygrana w konkursie PKC

          • Spieszymy z radosną informacją, że dzięki zaangażowaniu naszych nauczycieli i uczniów zostaliśmy laureatami w konkursie "Pracownia Kompetencji Cyfrowych".

            Wygraliśmy jedną z mobilnych pracowni komputerowych, składającą się z 16 laptopów z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o interaktywny monitor wraz ze stojakiem, który przyda się na niejednej lekcji.

            Już niedługo trafi do naszej szkoły sprzęt o łącznej wartości 44 243,10 zł brutto.

            Wszystkim zaangażowanym w realizację zadań konkursowych serdecznie dziękujemy

          • Finał kwesty

          • Wolontariusze z Zespołu Szkół w Stępinie zakończyli kwestę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tym razem odwiedzili Przedszkole Publiczne we Frysztaku, gdzie spotkali się z ogromną empatią zarówno Pani Dyrektor jak i Pracowników i oczywiście Przedszkolaków. Kwestowali także na rynku, gdzie spotkali się z życzliwością i ofiarnością właścicieli zakładów fryzjerskich, firm branżowych, banku i przechodniów. Składamy serdeczne podziękowania i życzymy WSZYSTKIM, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszych uczniów podczas kwesty, aby zawsze od innych doświadczali dobra.

          • Spotkanie z policjantem

          • 16 października 2023 roku odbyło się w Zespole Szkół w Stępinie spotkanie ze specjalistą ds. profilaktyki społecznej z młodszą aspirantką panią Agnieszką Przebiędą. Zostały poruszone tematy dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, zakazu przemieszczania się rowerem bez uprawnień oraz hulajnogą elektryczną. Omówione zostały zdarzenia i kolizje wynikające z nieprzestrzegania przepisów o ruchu drogowym . Szczególnie została podkreślona konieczność używania odblasków, co uchroni niewątpliwie poruszających się po drogach od wypadków .

          • 13 października (piątek) uczniowie klas IV –VIII odbyli wycieczkę na trasie Stępina – Krempna – Kąty – Stępina.

          • Najpierw odwiedziliśmy Ośrodek Edukacyjno – Muzealny im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. Mieliśmy okazję obejrzeć film dotyczący historii Magurskiego Parku Narodowego, następnie oglądaliśmy wystawy poświęcone roślinom i zwierzętom w 4 porach roku – można było posłuchać odgłosów przyrody i obejrzeć animacje.

            Z Ośrodka poszliśmy na cmentarz z okresu I wojny światowej, gdzie spoczywają szczątki żołnierzy wielu narodów. Po wizycie na cmentarzu pojechaliśmy do Kątów i rozpoczęliśmy wędrówkę na Górę Grzywacką (567 m). Trasa była dość stroma, dlatego zaperliły się czoła i oddech stał się szybszy, była zadyszka. Ze szczytu rozciągała się wspaniała panorama na Beskid Niski i Pogórze – widoczny był nasz Chełm. Radośni, zadowoleni i weseli wróciliśmy do domu.  

          • Pasowanie na ucznia

          • 17 października 2023 roku, w naszej szkole nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona społeczności szkolnej. W obecności dyrektora szkoły, nauczycieli, rodziców, koleżanek i kolegów, przy poczcie sztandarowym, wybrzmiał akt ślubowania pierwszoklasistów. Od tej chwili stali się oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stępinie. Nie zabrakło miłych upominków, pamiątkowych dyplomów, wręczenia legitymacji szkolnej oraz smacznego poczęstunku. 

            Nowym uczniom naszej szkoły życzymy wielu kolegów i koleżanek, radosnych chwil spędzonych w szkole, owocnej nauki oraz sukcesów edukacyjnych.

          • XXIII Dzień Papieski

          • Z racji zbliżającego się XXIII Dnia Papieskiego wolontariusze z Zespołu Szkół w Stępinie kwestowali kolejny dzień na terenie gminy Frysztak. Było to dla nich ważne doświadczenie. Odczuli niesamowitą empatię ludzi, którzy ochoczo przyłączyli się do zbiórki i wsparli młodzież dobrym słowem. DZIĘKUJEMY!

          • Kolejny dzień kwesty wolontariuszy z Zespołu Szkół w Stępinie

          • Przedstawiciele Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ze sztabu nr 130 kwestowali dzisiaj na terenie gminy Frysztak. Odwiedzili zaprzyjaźnione szkoły oraz instytucje publiczne. Składamy serdeczne podziękowania i wierzymy, że dobro powróci ze zdwojoną siłą do WSZYSTKICH ofiarodawców.

          • Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stępinie

          • Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Stępinie rozpoczęli dzisiaj kwestę na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierając tym samym fundusz stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. Tradycyjnie przeprowadzili zbiórkę na terenie gminy Frysztak i Wiśniowa. Spotkali się z życzliwością i ofiarnością WSPANIAŁYCH ludzi, na których pomoc zawsze można liczyć. Dziękujemy!

          • Informacja o wydłużeniu czasu pracy świetlicy

          • Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, informujemy, że od poniedziałku tj. 09.10.2023 r. świetlica Zespołu Szkół w Stępinie będzie pracowała w wydłużonym wymiarze czasu do godziny 16:00.

            Dzieci Przedszkolne będą miały zapewniony dodatkowy płatny posiłek w formie „podwieczorku” w kwocie 1 zł. Jest on obowiązkowy dla wszystkich przedszkolaków pozostających na świetlicy, w związku z tym prosimy o wcześniejsze zgłaszanie nieobecności przedszkolaków w danym dniu na świetlicy do Pani Doroty Bysiewicz.

            W razie niejasności prosimy o kontakt telefoniczny.

          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

          • W Szkole Podstawowej w Stępinie Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony był 28 września 2023 roku. Święto to zostało ustanowione w 2001 z inicjatywy Polskiej Izby Książki, której inicjatorką była Janina Porazińska, wybitna pisarka. Impreza skierowana była szczególnie dla najmłodszych, ale uczestniczyli w niej przedszkolaki i cała społeczność szkolna. Bowiem czytanie na głos wpływa na rozwój dziecka w każdym wieku, wzbogaca jego słownictwo, pomaga mu w budowaniu więzi, rozbudza jego wyobraźnię, ćwiczy i wspomaga pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru. Do akcji czynnie przyłączyli się nauczyciele, pracownicy, rodzice czytając wybrane wiersze z Antologii. Przekaz został wzbogacony przez kostiumy, prezentację multimedialną i swoistą grę aktorską. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudzają dorośli, którzy wcielają się w bajkowe postacie. Celem tej uroczystości było promowanie czytelnictwa u najmłodszych i nie tylko. Impreza ta weszła na stałe w kanon uroczystości szkolnych i cieszy się wielkim zainteresowaniem.

            Danuta Pająk

          • Dyskoteka

          • 27 września 2023 roku odbyła się dyskoteka szkolna ,,Na dobry początek’’ połączona z Dniem Chłopaka. Impreza rozpoczęła się od wyborów Mistera Szkoły. W 7 konkurencjach wytypowani kandydaci wykazali się prezencją, urokiem osobistym, siłą mięśni, dowcipem i inteligencją. Wszyscy dobrze się bawili, zarówno kandydaci, jak i publiczność. Tytuł Mistera Szkoły zdobył Ksawery Z. Gratulujemy.

             Gośćmi dyskoteki byli absolwenci klasy 8, którzy przyszli spotkać się z wychowawczynią, młodszymi koleżankami i kolegami. Podczas zabawy i rozmów byli uczniowie tzw. Klasy 9 dzielili się wrażeniami, wspominali chwile przeżyte w tej szkole. Miło, że chcą zaglądać do nas, mimo swoich obowiązków. Życzę Im wszelkiej pomyślności i realizacji marzeń.

            Przy wspólnym tańcu (ulubionej Belgijce), pizzy czas szybko upłynął w miłej atmosferze.

                       Opiekun SU Danuta Pająk

          • Warsztaty "Koduj z gigantami"

          • Zapraszamy uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z kodowania "Koduj z gigantami". Zajęcia odbywają się w wybranych miastach lub online.

            Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje m.in. stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a rezerwacja miejsca wymaga jedynie wypełnienia formularza zapisowego przez rodzica lub opiekuna. Udział w zajęciach mogą wziąć uczniowie od 7. do 18. roku życia. Dla najmłodszych uczestników jedynym wymogiem jest umiejętność czytania, pisania oraz liczenia w zakresie do 20. Uczestnicy realizują projekt edukacyjny, który przygotowany jest specjalnie z myślą o tych, którzy swoich sił w programowaniu próbują po raz pierwszy. W poprzedniej, 12. edycji udział wzięło ponad 40 000 uczniów!

            Więcej szczegółów oraz formularz zapisu znajduje się pod adresem:

            Koduj z Gigantami

          • Spotkanie z Rodzicami

          • Informujemy, że w najbliższą środę (20.09.2023 r.) odbędzie się w szkole spotkanie z Rodzicami.

            Porządek:
            - godzina 16:00 krótkie zebranie ogólne na auli,
            - spotkania z wychowawcami w klasach do godziny 17:30

            Ze względu na fakt, że pierwsze spotkanie dotyczy spraw istotnych zarówno dla Rodziców jak i dla szkoły, prosimy o niezawodne i punktualne przybycie.
            Liczymy, że wzorem lat ubiegłych Rodzice zaangażują się w życie szkoły i podejmą się współpracy w tworzeniu Rady Rodziców.

            Serdecznie zapraszamy.

          • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

          • 12 września 2023 roku odbyło się w Zespole Szkół w Stępinie wspólne czytanie fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem ". Dla starszego pokolenia był to sentymentalny powrót do lat młodości i kanonu lektur obowiązkowych. Młodsze pokolenie, prezentując wybrane fragmenty, opisujące piękno nadniemeńskiej przyrody, dialogi bohaterów oraz inne cytaty o miłości, ojczyźnie, oświacie i pracy uświadomiło sobie, jak doniosłą rolę odgrywa w naszym życiu literatura, która łączy pokolenia i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Swoją obecnością zaszczycili nas Państwo Zarszyńscy. Stylizacją ludową i przyśpiewkami Janka Bohatyrowicza przenieśli zebranych do Korczyna i zaścianku Bohatyrowiczów. Wszystkim zaangażowanym w tegoroczną akcję składamy serdeczne podziękowania i zachęcamy do zaprzyjaźnienia się z książką.