W dzień św. Walentego przedszkolaki mieli okazję spotkać miłość bezinteresowną, pełną poświęcenia, a to za sprawą aktorów Narodowego Teatru Edukacji. W godzinach przedpołudniowych byliśmy odbiorcami sztuki „Piękna i Bestia”. Twórcy NTE z największą starannością podeszli do tej przepięknej francuskiej baśni. Stworzyli cudowną i wzruszającą historię miłości Pięknej do Bestii, okazaną zjawiskowymi kostiumami, licznymi oryginalnymi piosenkami, zabawną choreografią i świetnymi kreacjami aktorskimi. Spektakl ten głęboko wzruszył i rozbawił wszystkich przedszkolaków.
Małgorzata Garnczarska
14 lutego 2017 r. byliśmy w Strzyżowie w Domu Kultury „Sokół” na spektaklu pt. „Nasz Mikołajek”, który przygotowali aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Był to nasz klasowy wyjazd walentynkowy, towarzyszyli nam koledzy i koleżanki z klasy czwartej. Głównym bohaterem był Mikołajek. Wspólnie z kolegami poszukiwali sposobu na wygranie szkolnego konkursu i wyjazdu do Paryża. Obserwując ich zachowanie, dowiadujemy się, że współpraca się opłaca, warto zawierać przyjaźnie i nawzajem sobie pomagać. Marcelowi podobała się gra aktorska nauczyciela o pseudonimie „Rosuł”. Dominika zauważyła, że aktorzy bardzo szybko zmieniali swoje stylizacje, a podkolanówki chłopców „rozwaliły” Bernadkę. Czesio stwierdza, że bieg wydarzeń jest do przewidzenia, a Kacper, że muzyka była niedobrana do scen. Kinga podsumowuje, że spektakl był wesoły i pojawiło się dużo śmiesznych scen. Dziękujemy pani Annie Maraj za zorganizowanie wyjazdu, pani Małgorzacie Tabak-Godek oraz panu Januszowi Strzępkowi za sprawowaną opiekę.
Kacper, Czesio, Dominika, Kinga, Jola, Bernadka i Marcel, kl. V
Klasy gimnazjalne również miały okazję obejrzeć na żywo grę młodych i utalentowanych aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Tym razem zaprezentowali „Kamienie na szaniec”. Trwająca blisko 70 minut sztuka wzbudziła zainteresowanie uczniów. Pojawiły się elementy filmu, gry na żywo i muzyki. Większość odbiorców wyraziła się pozytywnie o sztuce. Dobrze został zaprezentowany główny problem – wojna, konspiracja, przyjaźń i aresztowanie Rudego. Kreacja głównych bohaterów – Alka, Rudego i Zośki, dość dobrze odzwierciedliła treść książki autorstwa Aleksandra Kamińskiego. Po obejrzanej sztuce teatralnej młodzież gimnazjalna wraz z opiekunami udali się do cukierni „Tara” na „walentynkowe” słodkości. Niektórzy spałaszowali także kebab. Były to niezapomniane chwile, które niewątpliwie przyczyniły się do integracji grupy.
Anna Maraj