• To dla Was kochane Mamy

          • To dla Was kochane Mamy, w dniu Waszego święta, piosenkę śpiewamy.

            Dziękujemy Wam za miłość, wychowanie, oddanie i troskę. Życzymy dużo zdrowia, cierpliwości i pociechy ze swoich dzieci.

          • Egzamin ósmoklasisty 2022

          • Egzamin ósmoklasisty W dniach 24 – 26 maja odbył się egzamin obowiązkowy dla obecnych absolwentów szkoły podstawowej, obejmujący zakres materiału z języka polskiego, matematyki i języka nowożytnego. W Zespole Szkół w Stępinie do egzaminu przystąpiło 15 uczniów. Zdania na temat poziomu trudności arkuszy egzaminacyjnych były podzielone. W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu. Życzymy naszym ósmoklasistom jak najlepszych wyników egzaminu, zadowalających ocen na świadectwie ukończenia szkoły i otwartych dla nich drzwi podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

          • Sukcesów ciąg dalszy… IV Wojewódzki Konkurs Recytatorski „ Strofy o Ojczyźnie”

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „ Strofy o Ojczyźnie” skierowanym dla uczniów szkół noszących im. Jana Pawła II . Po raz drugi odbył się on w wersji zdalnej. Uczestnicy deklamowali wiersze tematycznie związane z pięknem naszej Ojczyzny. Reprezentanci ZS w Stępinie zostali docenieni przez komisję konkursową i zdobyli zaszczytne miejsca.

             

             Kategoria I (klasy 4-6)

            III miejsce -  Wojciech Kowalczyk – uczeń klasy 5 Zespołu Szkół w Stępinie

             

            Kategoria II ( klasy 7-8)

            Wyróżnienia:

            Magdalena Warchoł  uczennica klasy 7 Zespołu Szkół

            w Stępinie

            Zuzanna Ziobrowska - uczennica klasy 7 Zespołu Szkół

            w Stępinie

             

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Anna Maraj

          • Wycieczka klas I-III

          • Wycieczka klas I-III do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce. Pogoda i humory dopisały, mnóstwo wrażeń i pamiątek

          • Dyskoteka ,, Zielona Majówka’’

          • 19 maja 2022 roku odbyła się  dyskoteka szkolna „Zielona Majówka”. Nieodzownym elementem stroju był akcent zielony.Impreza podzielona była na  trzy etapy, w których uczestniczyły dzieci i młodzież poszczególnych grup wiekowych.  Na początku przy dźwiękach muzyki bawiły się przedszkolaki. Deserem były dla nich przygotowane przez rodziców gofry. Kolejną grupę stanowili uczniowie klasy I-III. Atrakcją były zabawy edukacyjne i  taniec przy dźwiękach muzyki oraz poczęstunek (tosty, popcorn, galaretka, napoje oraz gofry). Ostatnia grupa to  uczniowie klasy IV- VIII, którzy z wielką radością czekali na zabawę. Pięknie się bawili przy swojej ulubionej muzyce. Belgijka, Pociąg, Chusteczka to były  ich najbardziej integracyjne zabawy. Dziękuję Młodzieży za kulturę osobistą, zdyscyplinowanie, umiejętność zabawy w grupie, Samorządowi Uczniowskiemu za pracę, Rodzicom za  przygotowanie przepysznego poczęstunku, Wychowawcom za opiekę, panu Dyrektorowi za pomoc w realizacji całej imprezy.

            D. Pająk

          • Konstytucja 3 Maja

          • 27  kwietnia 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski. Następnie uczniowie klasy 7 przedstawili część artystyczną, w której przypomniano najważniejsze wydarzenia i postaci związane z pracami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 Maja. Całość uświetnił chór szkolny, który zaśpiewał pieśni patriotyczne. Odświętny charakter akademii nadał też poczet sztandarowy, który pełnił honorową funkcję. Akademia ta wzbogaciła wiedzę historyczną o tym ważnym wydarzeniu. Na zakończenie wspólnie odśpiewano hymn szkoły, a następnie głos zabrał pan dyrektor.

          • Kartki świąteczne

          • W ramach przygotowania do Świąt Wielkanocnych uczniowie z klas IV - VIII wykonali kartki świąteczne. Złożyli w nich życzenia swoim kolegom, koleżankom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

            Agnieszka Lenart

          • Uroczysty apel.

          • 11 kwietnia odbył się w ZS w Stępinie uroczysty apel, podczas którego dyrektor szkoły - pan Waldemar Błażejowski wręczył naszym uczniom dyplomy i nagrody za liczne udziały i zdobyte miejsca na podium w konkursach, turniejach i zawodach. Cieszy fakt, że nasi uczniowie godnie reprezentują szkołę, wykazują się dużą kreatywnością i wiedzą w różnych dziedzinach nauki. Gratulujemy Wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów .

            Anna Maraj

          • Wyjazd do GOK-u we Frysztaku na spektakl pt. "Tyja"

          • 1 kwietnia 2022 roku uczniowie mieli okazję obejrzeć niezwykle wartościową sztukę pt. „Tyja” w GOK-u we Frysztaku. Podobnie jak inne szkoły z terenu gminy Frysztak, również nasza placówka została zaproszona przez panią dyrektor do wzięcia udziału w spektaklu wyreżyserowanym i zagranym przez pana Jarosława Figurę. Sztuka poruszała niezwykle ważne tematy dotyczące roli przyjaźni w życiu człowieka i uzależnieniach w sieci. To, co działo się na scenie, przyciągało uwagę odbiorcy. Ważną rolę odegrała muzyka, oświetlenie i efekty dymne. Reżyser i aktor w jednej osobie w sposób bardzo kreatywny i poruszający przekazał odbiorcom ważną naukę życiową. Dziękujemy za zaproszenie i profesjonalnie wykonane zdjęcia.

             

            Anna Maraj

          • Pasowanie na czytelnika

          • 29 marca 2022 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej, czyli oficjalne przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników. Celem tej uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej oraz systematycznego i nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Impreza ta odbyła się pod hasłem ,,Czytać książki każdy może, więc czytaj je o każdej porze’’.

            Podczas spotkania mali czytelnicy obejrzeli  przedstawienie pt.,, Kopciuszek’ w wykonaniu uczniów klasy IV i II, był to montaż słowno- muzyczny z elementami tańca

            Uczniowie zapoznali się z zasadami wypożyczania i regulaminem biblioteki szkolnej (wykorzystano prezentacje multimedialną.)  Następnie pan Dyrektor   pasował  pierwszoklasistów  na czytelników biblioteki szkolnej.

            Pierwszoklasiści wykazali się doskonałą znajomością bajek, baśni i wierszyków.  Zrozumieli znaczenie wartości książki, która nie tylko wprowadza w świat wiedzy, ale poprawia pamięć, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo, a przede wszystkim kształtuje osobowość.

            Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej oraz prezent w postaci książki i wycinanki ,,Pierwsze abecadło’’.Rodzice zaś broszurę pt. ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem’’. Książki te wydane są przez Instytut Książki w ramach kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek’’. Jest to projekt, którego celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych, a realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od koleżanek i kolegów  klas młodszych i przedszkolaków dostali  ręcznie wykonane zakładki i niespodzianki.

             Dla najmłodszych  pierwsze spotkanie z biblioteką to  była wyjątkowa uroczystość, niezapomniana przygoda i radość z pierwszej samodzielnie wypożyczonej książki. Myślę, że na długo pozostaje ono w pamięci. Życzę Pierwszakom wielu takim przygód, które dostarcza magiczny świat książki. Pamiętajcie, że czytanie to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy.

            Danuta Pająk

          • Uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe do Sejmu RP

          • 18 marca uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe do Sejmu RP. Wyjazd i wizyta możliwe były dzięki pośrednictwu posła Pawła Poncyliusza i jego biura w Rzeszowie, które koordynowało działanie przez osobę Dominika Łazarza.

            Wczesnym rankiem uczniowie wsiedli do autokaru i ruszyli do stolicy, po drodze zostali zabrani ich starsi koledzy z rzeszowskiego liceum. Przejazd odbywał się trasą na Lublin ku Warszawie  nowymi odcinkami S19 i S17 wybudowanymi dzięki funduszom unijnym. Po przyjeździe do kompleksu sejmowego zostały poczynione formalności typu rejestracja, kontrola osobista. Następnie pani przewodnik zaprosiła grupę do zwiedzania pomieszczeń sejmowych. W sali głównych posiedzeń dołączył poseł Poncyliusz, omawiając pracę niższej izby parlamentu - sejmu. Wyjaśniał zasady obrad, głosowań, obecności, dyscypliny partyjnej, liczby procedowanych ustaw. Po zakończeniu omawiania przeszliśmy do holu głównego, poznając ważne miejsca, np. dla prasy i tablice okolicznościowe. Podsumowaniem pobytu był obiad w restauracji sejmowej. Po wyjściu z kompleksu sejmowego udaliśmy się na szybki spacer w kierunku Starego Miasta. Uczniom przybliżyłem pokrótce historię i znaczenie mijanych obiektów – pomnik M. Kopernika, Kościół Św. Krzyża, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Kościół Św. Anny, Plac Zamkowy, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, widoczne warszawskie „drapacze” czy PGE Narodowy. O godz. 16.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną trwająca kilka godzin z postojami na rozprostowanie nóg i podarowanie organizmowi kalorii. Uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni dotarli cali i zdrowi do domów.

            Składam podziękowanie panu posłowi Pawłowi Poncyliuszowi za możliwość wyjazdu sponsorowanego, panu Dominikowi Łazarzowi za organizacje wyjazdu, panu dyrektorowi Waldemarowi Błażejowskiemu za ochocze przyzwolenie na wizytę w Sejmie, koleżance Monice Niezgodzie za pomoc i opiekę nad uczniami w trakcie wyjazdu.

             

                                                                                                                      Krzysztof Winiarski

          • Sukcesy

          • W marcu br. odbyła się VII edycja - zdalna – Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”. Ogólnie na etapie szkolnym zainteresowanie konkursem wyraziło co najmniej 60 uczniów.

            Przesłuchania konkursowe odbyły się w dniach 11-16 marca 2022 r.

             

            W eliminacjach powiatowych Zespół Szkół w Stępinie reprezentowały dwie uczennice: Magdalena Warchoł i Julia Furtek z klasy VII.

             

            Decyzją Komisji Konkursowej na etapie powiatowym nasza uczennica Magdalena Warchoł zajęła zaszczytne I miejsce.

            Gratulujemy Madzi zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

             

                                                                                                                Anna Maraj

          • 8 marca- Dzień Kobiet

          • Z tej okazji chłopcy najmłodszych klas zatańczyli taniec, który zadedykowali wszystkim Paniom, Dziewczynkom z okazji ich święta. W tym pięknym dniu składamy Wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, pomyślności i jak najwięcej pozytywnych chwil!

          • WALENTYNKI Stępina 2022

          •  

            14 lutego to Dzień Świętego. W tym dniu zgodnie z walentynkową tradycją wysyła się kochanym i lubianym osobom kartki, w których wyraża się swoje uczucia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji “Serce dla serca” i stworzyli piękne kartki walentynkowe dla osób bliskich ich sercu. Efekty ich pracy zostały zamieszczone w filmiku. Zapraszam do obejrzenia filmiku, a całej społeczności uczniowskiej życzę dużo miłości na każdy dzień roku 2022. 

                                                                                                                          Agnieszka Lenart