• Informacja

          • Przypominamy, że w ten piątek (09.12.2022) w godzinach 16 - 18 odbędzie się w szkole wywiadówka. W części ogólnej zaplanowane jest spotkanie Rodziców z przedstawicielem Policji, dotyczące cyberprzemocy, nadużyć internetowych i ewentualnych konsekwencji.

            Następnie wychowawcy w klasach udzielą informacji o bieżących postępach uczniów w nauce i zachowaniu.

            Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców.

          • V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie "

          • 21 listopada odbył się w przyjemnej atmosferze V Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie " w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kraczowej. Wśród 35 uczestników znaleźli się także nasi uczniowie, którzy wzorowo reprezentowali ZS w Stępinie. Wyróżnieni zostali Wojciech Kowalczyk z klasy V i Michał Godek z klasy VIII. Zuzia Ziobrowska również przejmująco wyrecytowała wiersz opiewający piękno naszej Ojczyzny. Poziom zmagań konkursowych był bardzo wysoki, wszyscy uczestnicy prezentowali się doskonale. Dziękujemy Organizatorom konkursu za zaproszenie, nagrody i poczęstunek. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

            Anna Maraj

          • Podkarpacki Niebieski Marsz organizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

          • 21 listopada 2022 r. uczniowie klas I-III wraz z przedszkolakami uczestniczyli w Podkarpackim Niebieskim Marszu organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Znajomość praw daje najmłodszym poczucie bezpieczeństwa oraz możliwość aktywnego, świadomego uczestniczenia w podejmowaniu decyzji, które ich dotyczą. 👧👦🏻

          • Notatka kronikarska

          • Dnia 14.11.2022 roku o godzinie 8.00, klasy I-III wraz z wychowawcami, wybrały się na spektakl teatralny Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa pt. "Kopciuszek" do Domu Kultury "Sokół" w Strzyżowie. Spektakl wywarł na wszystkich ogromne wrażenie. Aktorzy bardzo dobrze grali swoje role, a ich stroje były dobrze przygotowane. Akcja odbywała się na scenie, na której stały takie rekwizyty jak : karoca, zamek i domek z cegieł.

            Następnie pojechaliśmy do kręgielni "Bowling Cegielnia" w Dobrzechowie. Uczniowie z klas I-II mieli tory z barierkami, natomiast z klasy III bez barierek. Po 1 h gry w kręgle dostaliśmy pizzę i sok pomarańczowy. Po zakończonej grze udaliśmy się do szkoły, gdzie o 12.35 byliśmy na miejscu. To był udany wyjazd. Towarzyszyły mu : radość, dobry humor i wiele wrażeń. Wszyscy chcą go powtórzyć.

            Uczennica klasy III

            Weronika Furtek

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • 9 listopada 2022 roku odbył się w Zespole Szkół w Stępinie montaż słowno-muzyczny upamiętniający 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy VI, VII i VIII słowem, śpiewem i tańcem przypomnieli społeczności szkolnej krótki rys historyczny upamiętniający bohaterską walkę naszych rodaków o wolność ojczyzny. Dopełnieniem akademii było wystąpienie pani Danuty Pająk, która uzupełniła wiadomości historyczne, występ szkolnego chóru oraz taniec flag przygotowany przez uczennice klasy VIII, pod kierownictwem pani Andżeliki Świszcz. O godzinie 11.11 został odśpiewany nasz hymn państwowy. Dyrektor szkoły - pan Waldemar Błażejowski na zakończenie montażu wygłosił krótkie przemówienie i podziękował wszystkim za przygotowanie spotkania patriotycznego.

                                                                                                                     Anna Maraj

          • Informacja

          • W dzień zaduszny 2 listopada 2022 r. (środa) odbędzie się msza święta o godzinie 10.00 dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Stępinie i Szkoły Podstawowej w Cieszynie. Przejście do kościoła spod budynku szkoły ok. godz. 9.45. Po zakończonej mszy planowane jest wyjście na cmentarz. Osoby chętne prosimy o zabranie ze sobą zniczy.

          • IV Zjazd Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Stępinie

          • 19. października 2022 r. odbył się w naszej szkole zjazd przedstawicieli szkół z diecezji rzeszowskiej, których patronem jest święty Jan Paweł II. Spotkanie to zainicjował poprzedni dyrektor Szkoły Podstawowej – pan Janusz Zarszyński, który na jednym ze zjazdów wyraził chęć zorganizowania spotkania w naszym zespole szkół. Głównym celem plenum była popularyzacja wiedzy o życiu, nauczaniu i świętości Jana Pawła II, pielęgnowanie pamięci o Nim oraz integracja Szkół Papieskich.

            Jako gospodarze mieliśmy zaszczyt gościć Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Jana Wątrobę – Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej, dziekana dekanatu Frysztak, księży, siostry zakonne, władze samorządowe: powiatowe, gminne i lokalne, władze oświatowe na czele z panią kurator, delegacje szkół należących do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II, na czele z panią przewodniczącą Społecznej Rady tej Rodziny Szkół – panią Niną Kitlińską, dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów.

            Spotkanie Rodziny Szkół noszących imię naszego Patrona rozpoczęło się przemarszem społeczności szkolnej wraz z pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego pw. św. Maksymiliana w Stępinie na Mszę św., której przewodniczył bp Jan Wątroba, powierzając Rodziny Szkół naszemu Patronowi – Świętemu Janowi Pawłowi II. W tym jesiennym nastroju napełnionym modlitwą umocniliśmy naszą wiarę, nadzieję i miłość oraz uświadomiliśmy sobie, jak dużą odpowiedzialnością, godnością i przywilejem jest nauka i praca w szkole noszącej imię wielkiego Jana Pawła II. W koncelebrze wzięło udział 17 księży.

            Po Eucharystii odbyła się druga część spotkania, podczas której uczniowie naszej szkoły zaprezentowali zaproszonym gościom swoje umiejętności wokalno-instrumentalne, recytatorskie, taneczne i muzyczne. Zjazd uświetnił występ Zespołu Ludowego „Twierdzanie”, w którym tańczy i śpiewa były dyrektor naszej szkoły – pan Janusz Zarszyński. Zawsze dbał o to, aby poznawać nasz kraj ojczysty, jego kulturę, historię i tradycję. W montażu słowno-muzycznym zwróciliśmy uwagę na postać Patrona Rodziny Szkół znaną w tradycji wielopokoleniowej, rolę kardynała Stefana Wyszyńskiego – duchownego przewodnika Karola Wojtyły oraz Matki Najświętszej – Orędowniczki i Przewodniczki życia Jana Pawła II.

            Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny na logo Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej. Pierwsze miejsce zajęła uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Brzostku – Wiktoria Maziarka. Uczennica naszego zespołu szkół – Gabriela Janik zdobyła III miejsce.

            Uwieńczeniem spotkania były wystąpienia przybyłych gości, m.in. Podkarpackiego Kuratora Oświaty – pani Małgorzaty Rauch, Wójta Gminy Frysztak – pana Jana Ziarnika, przewodniczącej Stowarzyszenia Przyjaciół Podkarpackiej Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II – pani Niny Kitlińskiej oraz dyrektora Zespołu Szkół w Stępinie – pana Waldemara Błażejowskiego. Istotnym punktem spotkania było również omówienie bieżących spraw Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz planów na przyszłość.

            Nad organizacją i właściwym przebiegiem spotkania bacznie czuwał nowy dyrektor naszej szkoły – pan Waldemar Błażejowski, który nawiązał współpracę z przedstawicielami władz gminnych oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury we Frysztaku. Zależało mu, aby zjazd szkół odbył się w przyjaznej i rodzinnej atmosferze, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni.

            Mamy nadzieję, że to jesienne spotkanie Rodziny Szkół noszących imię świętego Jana Pawła II przy Stole Eucharystycznym i w Zespole Szkół w Stępinie u podnóża góry Chełm, pozostanie miłym wspomnieniem i wyda obfite owoce w życiu codziennym – w społecznościach szkolnych, w pracy, w rodzinie i w naszej diecezji.

             

            Anna Maraj

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •      Dnia 13.10.2022 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, aby wyrazić wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi.

            Na początek głos zabrał dyrektor szkoły p. Waldemar Błażejowski, który mówił o trudnej, ale i pięknej pracy nauczyciela. Życzył wiele sił i wytrwałości w wykonywaniu tego odpowiedzialnego zawodu. Docenił prace i zaangażowanie  pracowników naszej szkoły wręczając im Nagrody Dyrektora.

                 Montaż słowno - muzyczny przygotował SU wraz z opiekunem, składał się on z garści historii o KEN, humorystycznych piosenek o nauczycielach. Uczniowie w  zabawny sposób zaprezentowali obraz współczesnej szkoły  i przedstawili postać nauczyciela. Był też układ taneczny Belgijka wykonany przez młodzież klasy VIII.

                  W podzięce za trud włożony w nauczanie i wychowanie uczniowie złożyli życzenia, wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji.

                  14 października to też święto uczniów, bez których nie byłoby szkoły. Toteż nauczyciele, pracownicy szkoły i rodzice debiutancko wcielili się w role i przedstawiono „Rzepkę” J. Brzechwy. Kostiumy, gra słów, mimika, sceniczny ruch, oprawa muzyczna sprawiły, że   wszyscy doskonale się bawili.

             

            Opiekun SU