Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
23 maja 2019 r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „We are the music” zorganizowany przez SP im. J. Wybickiego oraz Gminny Ośrodek Kultury we Frysztaku pod honorowym patronatem Wójta Gminy Frysztak.
W kategorii klas IV-VI reprezentowały naszą szkołę Marta Budnik, Natalia Długosz i Malwina Mularz. W kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum - Bernadetta Budnik.
XIX spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin św. Jana Pawła II
99Wraz z innymi uczestnikami XIX Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci i Młodzieży świętowaliśmy 18 maja br. 99 rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II w Wadowicach i jednocześnie przygotowywaliśmy się do przyszłorocznego, stuletniego jubileuszu.
Tego dnia, po rejestracji grup spod szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach, ruszył na czele z postacią Jana Pawła II barwny, rozśpiewany korowód uczniów przebranych w stroje pielgrzymów z całego świata, a z nim goście z 22 przybyłych na tę okazję szkół z całej Polski, tj. około 600 osób. Po dotarciu na rynek dzieci, wykonano zdjęcia i film, którego adresatem została oczywiście stolica Piotrowa. Była to forma zaproszenia Ojca Św. na 100. rocznicę urodzin naszego Patrona. Muzyka przeplatała się ze słowami wspomnień o pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Polski sprzed 40 lat, a także anegdotami pełnymi humoru papieża, poezją i przesłaniami modlitwy i miło
Wyjazd integracyjny klasy IV do Rzeszowa
1816 maja 2019 roku odbył się wyjazd uczniów klasy IV do Rzeszowa. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego a także wprowadzenie w życie kulturalno-społeczne. Po przyjeździe do Rzeszowa, udaliśmy się na spacer ulicami 3 Maja, doszliśmy do Multimedialnej Fontanny Rzeszowskiej a następnie raczyliśmy się lodami „U Myszki”. Zwiedziliśmy rozgłośnię Radia Via, oprowadzająca nas dziennikarka wprowadziła w arkana sztuki dziennikarskiej. W sercu rozgłośni zobaczyliśmy i usłyszeliśmy emitowaną na żywo prognozę pogody. Ostatnim punktem wycieczki było obejrzenie w kinie Zorza spektaklu pt. „Mikołajek”. Ważnym aspektem było przesłanie wynikające ze sztuki: najważniejszym skarbem szukanym przez bohaterów jest przyjaźń. Elementem integrującym grupę był przystanek na pierogi i pizzę. W oczekiwaniu na posiłek uczniowie śpiewali znane im piosenki. Obserwując gwarną i uśmiechniętą grupkę czwar
Wycieczka szkolna do Rzeszowa
Wycieczka szkolna do Rzeszowa
W dniu 16.05.2019 roku uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z naszej szkoły wyruszyli skoro świt, na wycieczkę szkolną do Rzeszowa. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie w kinie „Zorza” spektaklu muzycznego „Co w trawie piszczy?” w wykonaniu Teatru Muzycznego „Forte”. Przedstawienie to było bardzo interesujące, wystąpiły w nim ciekawe postacie w pięknych strojach. Wprowadziło wszystkich widzów w dobry nastrój, ponieważ było w nim wiele śpiewanych na żywo piosenek. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie przeszli ulicami Rzeszowa do Podziemnej Trasy „Rzeszowskie piwnice”, gdzie przewodnik oprowadził uczestników wycieczki dawnymi piwnicami miasta i opowiedział wiele ciekawostek historycznych. Ostatnim miejscem, które odwiedzili uczniowie, to sala zabaw „Fantazja”. Tam spędzili miłe chwile, relaksując się dzięki udostępnionym atrakcjom. Późnym popołudniem
Informacja
Informacja
Dyrektor Zespołu Szkół w Stępinie informuje, że od 24 kwietnia 2019 r. zajęcia dydaktyczno – wychowawcze będą odbywać się zgodnie z harmonogramem (planem lekcji poszczególnych klas).
Informacja
Informacja
Dyrektor Zespołu Szkół w Stępinie informuje, że w dniach 15, 16, 17 kwietnia 2019r. odbywają się egzaminy ósmoklasisty, dla pozostałych uczniów są to dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych zgodnie z rozporządzeniem MEN w sprawie organizacji roku szkolnego z dnia 11.08.2017 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1603), cytuję:
XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
22 marca 2019 roku odbył się w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Godowej XV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej, w którym wzięli udział także nasi uczniowie: Julia Furtek, Malwina Mularz, Wiktoria Piękoś i Hubert Kudłacz. Każdy z uczestników w sposób przejmujący zaprezentował wybrany wiersz o tematyce religijnej. Była to swoista uczta duchowa zarówno dla uczestników jak i licznie zgromadzonych odbiorców. Dopełnieniem wspaniałej atmosfery była piękna dekoracja i widniejące motto konkursu. Dużym sukcesem było zdobycie przez Huberta Kudłacza III miejsca w kategorii klasy 7 i 8 oraz klasa 3 gimnazjum. Gratulujemy sukcesów wszystkim nagrodzonym uczniom i dziękujemy Organizatorom za dyplomy i cenne nagrody książkowe, które otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.
,,Powitanie wiosny’’
Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Kojarzy nam się z ciepłym słońcem, wiosennymi kwiatami, zieloną trawą i śpiewem ptaków.
21 marca 2019r. klasy I-III zostały zaproszone przez przedszkolaków wraz ze swoimi Paniami, na wspólne powitanie Pierwszego Dnia Wiosny. Spotkanie miało charakter integracyjny, nad całością czuwała pani Krystyna Stawarz. Celem spotkania było poznanie zwyczajów związanych z powitaniem wiosny. Był wspólny śpiew piosenek, odgadywanie zagadek, konkursy o tematyce wiosennej. Największą atrakcją były zajęcia w grupach, mające na celu zaprojektowania stroju dla Pani Wiosny oraz wspólne zabawy. Były też nagrody w postaci cukierków, pamiątkowe zakładki do książek.
Finał IV edycji Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”
14 marca 2019 roku reprezentant naszej szkoły – Hubert Kudłacz wziął udział w finale wojewódzkim konkursu recytatorskiego „ZAWSZE WIERNI”, który odbył się w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Poziom prezentowanych fragmentów prozy i poezji polskich twórców, powstającej po 1918 roku, aż do czasów współczesnych, był bardzo wysoki. Wśród recytatorów znalazł się również nasz uczeń Hubert, który pięknie zaprezentował wiersz K.K. Baczyńskiego pt. „Warszawa”. Gratulujemy występu i życzymy dalszych sukcesów.
„Dobrze Cię widzieć”
Zapewnienie bezpieczeństwa uczniów to priorytetowa funkcja szkoły, dlatego też nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć”, realizowanej w ramach projektu „Bezpieczna droga”, współfinansowanej ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości, a organizatorem - Fundacja Narodowego Dnia Życia. Akcja ta pozwoliła nabyć uczniom nowych doświadczeń w związku z zagrożeniami jakie czyhają na nich na drodze. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. Realizacja programu, w klasach I-III, sprowadzała się do przeprowadzenia zajęć, które opierały się o dyskusje, pracę w grupach, wchodzenie w rolę, o animacje multimedialne, do których głos podkładał Cezary Pazura (ambasador całej akcji). Filmiki te przekazywały treści mające uświadomić uczniów o wiedzy dotycz
IV edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”
11 marca 2019 roku reprezentanci naszej szkoły – Hubert Kudłacz i Łukasz Salamon wzięli udział w eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego „ZAWSZE WIERNI”, które odbyły się w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej. Poziom prezentowanych fragmentów prozy i poezji polskich twórców, powstającej po 1918 roku, aż do czasów współczesnych, był bardzo wysoki. Wśród grona laureatów znalazł się również nasz uczeń Hubert, który zaprezentował wiersz K.K. Baczyńskiego pt. „Warszawa” oraz zakwalifikował do finału wojewódzkiego.
Kolejne sukcersy naszych uczniów w TURNIEJU SZACHOWYM WE FRYSZTAKU
3 marca 2019 r. w Sali gimnastycznej GOSI-u we Frysztaku odbył się kolejny Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Gminy Frysztak. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 111 osób. Został rozegrany na dystansie 7 rund 15-sto minutowych. Honorowy patronat nad turniejem objął Wójt Gminy Frysztak Pan Jan Ziarnik. Wśród zawodników znaleźli się uczniowie z naszej szkoły i zajęli czołowe miejsca w kategorii Mieszkańcy Gminy Frysztak:
Dzięń Seniora oraz spotkanie noworoczne z wychowankami SOSW we Frysztaku
W dniu 23 stycznia odbył się w naszej szkole uroczysty Dzięń Seniora, a także spotkanie noworoczne z wychowankami SOSW we Frysztaku w dniu 25 stycznia 2019 r. Artykuły na ten temat oraz zdjęcia są dostępne w 47/2019 numerze Gazetki Uczniowskiej Młodych Dziennikarzy "Tu i teraz - bis". Zachęcamy serdecznie do przeczytania i obejrzenia.
Zachowajmy bezpieczeństwo w sieci!
16 stycznia 2019 roku odbyło się w Zespole Szkół w Stępinie spotkanie z podkomisarzem Komendy Powiatowej w Strzyżowie – panem Piotrem Niemcem. Poruszył on niezmiernie ważne tematy związane z cyberprzemocą, bezpieczeństwem i odpowiedzialnym korzystaniem z Internetu. Ważnym tematem była także odpowiedzialność i świadomość prawna, różnorodne uzależnienia, zachowanie bezpieczeństwa na drogach i w czasie ferii zimowych oraz rozwaga podczas uprawiania sportów. Jak powszechnie wiadomo, Internet nie ma ograniczeń. Jest źródłem wiedzy, rozrywki, ale również... niebezpieczeństwa. Pierwsza część spotkania poświęcona była dla starszej grupy wiekowej, druga dla uczniów z młodszych klas. Pan Piotr przekazał zebranej na sali młodzieży najważniejsze informacje związane z różnymi niebezpieczeństwami czyhającymi nie tylko w życiu codziennym ale i w wirtualnym świecie. Zaprezentował krótki film o życiu nas
Kolejne sukcesy naszych uczniów.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kolejne sukcesy naszych uczniów..
100 pozdrowień na 100 – lecie Niepodległości
Zespół Szkół w Stępinie włączył się do akcji pod powyższym hasłem. Głównym celem akcji było upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.
Uczniowie i nauczyciele stu szkołom w stu miejscowościach Polski przesłali pozdrowienia, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłanie. Ponadto rozpropagowali w ten sposób swoje szkoły i miejscowości w całym kraju, ponieważ kartki z pozdrowieniami zawierały krótka notkę informującą o nadawcy, a widokówka przedstawiała jego miejscowość.
Akcja „Sadzimy drzewa.”
20 listopada 2018 odbyła się ekologiczna akcja sadzenia drzewek w ramach projektu „Dolina Wisłoka.”W tej akcji wzięło udział dwie klasy- IIIg oraz 7 wraz z opiekunami. Wspólnie udaliśmy się do GCEE , gdyż tam zaplanowane było posadzenie sadzonek. Mieliśmy dużo szczęścia, ponieważ pomimo tak późnej pory, pogoda okazała się być dla nas łaskawa. Sama akcja przebiegała dość sprawnie. Niektórzy uczniowie wykazali się ogromną determinacją oraz pełnym profesjonalizmem: trzymanie łopaty, kopanie oraz zachowanie odpowiedniej odległości przy wsadzaniu drzewek nie stanowiło dla nich żadnego problemu. W fazie podsumowującej zostały upieczone kiełbaski, które po tak ciężkiej pracy smakowały wybornie
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Galeria zdjęć
brak danych